Suriyeli bayana tekme atan kuşkulu: Erkek sandım, pişmanım

Beykozlu

New member
Gaziantep’te 70 yaşındaki zihinsel engelli bayana tekme atan şüphelinin tabiri ortaya çıktı.

Düztepe Mahallesi’nde, pazartesi günü bankta oturan Suriye asıllı zihinsel engelli Leyla Muhammed’in (70) etrafında toplananlar, çocuk kaçırmaya çalıştığını ileri sürdü.

Bu sırada kalabalık içindeki bir kişi yaşlı bayana tekme attı. Atak anı ve hanımın gözyaşı döktüğü anlar, cep telefonu kamerasıyla görüntülendi. Toplumsal medyada paylaşılan imgeler reaksiyon çekti.

Olayla ilgili soruşturma başlatan polis grupları, yaşlı bayana tekme attığı tespit edilen Şakir Çakır’ı gözaltına aldı.

Çocuk kaçırıldığı savları üzerine tekme attığını ve pişman olduğunu söyleyen Çakır, sözünün alınmasının akabinde özgür bırakıldı. Lakin, karara başsavcılık itiraz edince Çakır, bir daha gözaltına alındı.

Yapılan araştırmada; ‘fuhşa teşvik’ dahil 9 başka hatadan kaydı olduğu belirlenen Şakir Çakır, polisteki süreçlerinin akabinde salı günü sevk edildiği adliyede çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe ‘kasten yaralama’ cürmünden tutuklandı.

“ERKEK SANDIM, PİŞMANIM”

Şakir Çakır sözünde tekme attığı kişinin bayan olduğunu bilmediğini öne sürdü.

Garsonluk yapan Çakır, şu biçimde konuştu:

“4 çocuğum var. Olay günü kalabalık toplanmış ve çocuk kaçıran bir kişinin yakalandığını söylüyordu. Ben de olayın kendi kızıma yönelik bir kaçırma aksiyonu olduğunu düşündüm. Kendimi kaybettim ve kalabalıkta erkek sandığım şahsa yönelik kızgınlıkla olayı gerçekleştirdim. Müştekinin bayan olduğunu bilmiyordum. Müşteki de birinci etapta benden şikayetçi olmamıştı. olaydan dolayı pişmanım.”

YAŞLI BAYANIN SIHHAT DURUMU NASIL?

Bu ortada, Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavisi süren ve sıhhat durumu yeterli olan Leyla Muhammed’in, birkaç gün içerisinde taburcu edileceği açıklandı.