Sanayiciden ihracat için yeni arsa talebi

bencede

New member
Daha fazlaca ihracat yapma dileğinde olan sanayicilerimizin arsa taleplerinin karşılanabilmesi bizim için büyük değer taşıyor. Kayseri OSB’deki üretim alanı yetersizliği tahliline takviye verilmelidir” dedi. Kayseri ihracatının kesimler bazında değerlendirmesini yapan Lider Yalçın, “Demir ve demir dışı metaller, mobilya, kâğıt ve orman eserleri ile elektrik-elektronik kesimleri bir daha başı çekiyor. Bu kesimlerde daha güzel pozisyona ulaşmamız ve öteki dallardaki ihracatımızı artırabilmemiz için yüksek teknolojiye dayalı üretime değer vermemiz gerekiyor. Kayseri OSB olarak, yüksek teknoloji içeren üretim yapacak firmalarımıza dayanak olacağımızın bilinmesini isterim. Üretim alanı yetersizliği çözülmüş bir Kayseri OSB’yle bir arada sanayicilerimizin yatırımlarının artmasına daha fazla imkan sağlanabilecektir” halinde konuştu.

Başkan Yalçın, sanayicilerin üretim bakımından önlerinde maniler bulunduğunu ve bilhassa güç maliyetlerinin yüksek olması niçiniyle zorlandıklarını söz ettiklerini belirterek, “Elektrik ve doğalgaz fiyatlarında yapılan indirimler için teşekkür ediyoruz. Bu indirimlerin devam etmesini diliyoruz. Düşük güç maliyetleriyle üretim maliyetleri de düşecek ve firmalarımızın dış pazarlardaki rekabet gücü artacaktır. Sanayicilerimizin önündeki manilerin kaldırılabilmesi ve aksaklıkların düzeltilebilmesi ismine, Kayseri OSB olarak ihracat yapan tüm firmalarımıza takviyelerimiz sürecektir” diye konuştu.