Rezidansta azap davasında estetik tartışması

Beykozlu

New member
Konya’da rezidansta azaba uğrayan Merve K., eski erkek arkadaşından şikayetçi olmadı.

Olay, 8 Nisan’da, Selçuklu ilçesi Kosova Mahallesi’ndeki rezidansta geldi. Teze bakılırsa Merve K. isimli bayan, eski sevgilisi Murat Demirci’nin davetiyle WhatsApp üzerinden kendisine gönderdiği adrese gitti.

Merve K. gittiği dairede Demirci’nin nişanlısı Sara Demir ve arkadaşı Tuğba Demirci ile karşılaştı. Demir ve arkadaşı, Merve K.’ye, Murat Demirci ile bağlantısını sorup, argümana bakılırsa saçlarını ve kıyafetlerini keserek, yüzünde sigara söndürdü.

37’ŞER YIL MAHPUSU CEZASI İSTEMİ

Şikayetin akabinde gözaltına alınan Murat Demirci, nişanlısı Sara Demir ve arkadaşı Tuğba Demirci, tabirleri daha sonrası sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede ‘birden çok kişi tarafınca silahlı tehdit’, ‘yağma’, ‘hakaret’, ‘cebir’, ‘mala ziyan verme’ ve hürriyetinden mahrum kılma’ kabahatlerinden Murat Demirci, nişanlısı Sara Demir ile Tuğba Demirci için 37’şer yıla kadar mahpus cezası istendi.

Tuğba Demirci

İLK DURUŞMA

Davanın birinci duruşması bugün Konya 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya sanıklar Murat Demirci, nişanlısı Sara Demir ve arkadaşı Tuğba Demirci, Merve K. ile taraf avukatları katıldı.

GİZLİ DURUŞMA TALEBİNE RET

Tarafların mahkemeden duruşmanın kapalı olarak görülme talebi, oy birliğiyle reddedildi.

“DOĞAL GÜZELLİĞİMLE SAHİP OLDUM”

Sanıklardan Tuğba Demirci, sözünde iletileri Sara Demir’in değil Murat Demirci’nin gönderdiğini öne sürdü. Azabın yapıldığı daireye Merve K’nın geleceğini bilmediğini söyleyen Tuğba Demirci, şu biçimde dedi:

“Sara ile Merve tartışırken, Merve ‘Kadın olsaydın da sahip çıksaydın’ deyip bana dönerek ‘Ben o denli estetikle takma saçlarla değil; doğal güzelliğimle Murat’a sahip oldum’ dedi daha sonra da makası elime alıp, saçlarını iki defa kestim. Saçını keserken elbisesi de kesildi. Çantasını ve telefonunu almadım. Alsam polisi arar, diye geri vermezdim. Biz kimseyi zorla alıkoymadık. Huzurunuzda Merve K.’dan fazlaca özür diliyorum.”

ESTETİK KAVGASI

Murat Demirci’nin nişanlısı Sara Demir de birebir biçimde mağdurdan özür diledi. Merve K’nın konuta kendi isteğiyle geldiğini argüman eden Sara Demir, şu biçimde devam etti:

“Murat bizi tanıştırdı. ‘Merve’ye meskenime girdin mi?’ diye sordum. İsviçre’de yaşadığım için Konya’ya sık gelemiyorum. Konutumda eşyaların yerinin değiştiğini fark ettim. ‘Evin bir bayana ilişkin olduğunu fark etmedin mi?’ diye sordum. O da ‘Bizimkisi yalnızca yatak bağlantısıydı, dikkat etmedim’ dedi. ‘Nasıl utanmadan bunları söyleyebiliyorsun’ dedim. Ortamızda tartışma büyüdü, Tuğba ortaya girdi. ‘Ben utanacak bir şey yapmadım, istekli olduk’ dedi. Merve, Tuğba’nın estetikli bir bayan olduğunu söylemiş oldu. Tuğba 2 defa Merve’nin saçını kesti. Ben de Murat’ın elindeki sigarayı alıp rastgele fırlattım.”

“MESAJLARI SARA GÖNDERDİ”

Murat Demirci de sözünde, Sara Demir’in Merve K. ile olan alakası niçiniyle başlayan tartışmanın hengameye dönüştüğünü belirtti.

Tuğba Demirci’nin hengameyi ayırmak için ortaya girdiğini söyleyen Murat Demirci, “Tuğba makası aldı, ondan sonrasında ben ortaya girdim. Tutmaya çalıştım ancak tutamadım. Merve ile 3 gün içerisinde 1 kere görüştük. Çanta ve telefonunu almadık. Onu konuta çağırırken, iletileri Sara gönderdi” tabirlerini kullandı.

Murat Demirci

“SAÇIMI 2 KERE USTURUYLA KESTİ”

Rezidansta azaba maruz kalan Merve K. ise daireye girdiğinde Murat Demirci’nin çabucak kapıyı kapattığını ve içeride iki bayan görür görmez şaşırdığını belirtti.

“Tuğba üzerime gerçek geliyordu. Beni koltuğa oturttular. Sara bana su verdi. Üzerime gelmeye başladılar” diyen Merve K. yaşadıklarını şu biçimde anlattı:

“Tuğba bana temas ediyordu, Sara ayakta duruyordu. O sırada telefonum çaldı ve Sara aldı. Murat’ın evlenip boşandığını, bekar olduğunu ve nişanlısı olduğunu bilmiyordum. Botoks ve dolgu üzere şeylere karşı değilim. Tuğba saçımı 2 kere usturayla kesti. Kıyafetlerimi de kestiler. Tuğba göğüslerime dokunacaktı, Murat engellemeseydi cinsel tacize uğrayacaktım. Sara yüzüme yakın bir biçimde sigarayı bastı. Oradan canımı güç kurtardım. Bana ‘Devlet de polis de bizde istediğin yere şikayet et’ dediler. Meskenden çıkmak için kapıyı zorladım ancak kilitliydi. Telefonumu ve çantamı yalvararak aldım. Kapıyı yalvarmam üzerine açtılar” diye konuştu.

“BASKI ALTINDA OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM”

Mahkeme liderinin “Şikayetçi misin?” sorusuna Merve K., “Murat Demirci’nin baskı altında olduğunu düşünüyorum. Daha evvel beni arayarak, intihar edeceğini söylemişti. Murat’tan şikayetçi değilim. Sara ve Tuğba’dan şikayetçiyim” karşılığını verdi.

Sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar veren mahkeme heyeti, şahitleri dinlemek için duruşmayı erteledi.