Ortaköy’deki güvenlik nazaranvlisi: Refleks olarak karşılık verdik

Beykozlu

New member
İstanbul Beşiktaş’taki gece kulübünün güvenlik nazaranvlisi “o kavgayı” anlattı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü takımlarınca 8 Eylül’de Ortaköy Mahallesi’ndeki bir gece kulübünün çalışanları ile yere girmek isteyen biri bayan 3 kişi içinde yaşanan arbedeye ait yürütülen soruşturma kapsamında daha sonradan gözaltına alınan 5 şüpheliden işletmenin güvenlik vazifelisi E.S. de tutuklandı.

Şüpheli E.S, savcılık sözünde rastgele bir güvenlik sertifikası ya da eğitimi olmadığını fakat bahsi geçen iş yerinde güvenlik nazaranvlisi olarak çalıştığını belirtti.

”GİRMESİNE ARKADAŞLARI YARDIM ETTİ”

Olay günü saat 02.50 sıralarında M.B. isimli kişinin, çalıştığı gece kulübüne geldiğini, süratlice yere girmeye çalıştığını anlatan kuşkulu, “Normalde rezervasyon almıyoruz. Bize ‘aslına bakarsan arkadaşlarımız içeride. Girerken size mi soracağız?’ formunda bağırdı. Alkollüydü. Yanında İ.C.E. ve tanımadığım bir erkek şahıs vardı. Biz Z.İ. ile birlikte M.B’yi sakinleştirmeye çalıştık. ‘Hiç badire çıkartmayacağım. esasen arkadaşlarım içeride, doğum günü kutlayıp çıkacağım.’ dedi. İçerden gelen arkadaşları kendisine yardım etti, bu türlü içeri girdiler.” beyanında bulundu.

”SİZE EZA MI OLAYIM, SİZ KİMSİNİZ”

Şüpheli güvenlik nazaranvlisi, M.B’nin içeri girdikten yaklaşık 5 dakika daha sonra K. isimli mesai arkadaşı tarafınca dışarı çıkartıldığını kaydederek, “İçeride olay çıkarmış. Kendisine buna devam etmesi halinde yardımcı olamayacağımızı kibar bir lisanla söylemiş olduk. Bize cevaben ‘Size problem mı olayım? Siz kimsiniz?’ dedi ve küfretti. daha sonra K. isimli arkadaşımız M.B’nin dudağına başıyla vurarak darbetti. Olay yerine öbür güvenlik arkadaşlar da geldi. Kendisini merdivenlerden aşağı indirdik. Refleks olarak karşılık verdik. Genel olarak hakaret içerikli kelamlar söylemiş olduği için sinirlendik” sözlerini kullandı.

”SİLAHIN NASIL GELDİĞİNİ BİLMİYORUM”

M.B’nin yanındaki İ.C.E. isimli bayana rastgele bir dayak teşebbüsü olmadığını savunan E.S, “Olay yerine silahın nasıl geldiği konusunda bilgim yok. Arbede sırasında hiç kimsenin elinde cisim yoktu. Pişmanım.” dedi.

4 KİŞİ YARALANMIŞ 5 KİŞİ DE TUTUKLANMIŞTI

Ortaköy Mahallesi’nde 8 Eylül’de bir gece kulübünde eğlenen biri bayan 3 kişi, fazla alkolün tesiriyle dışarıya çıkartılmış, tekrar içeriye girmek istedikleri sırada da güvenlik nazaranvlileriyle tartışmıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine 3 kişi dövülmüş, bu anlar güvenlik kamerasınca da kaydedilmişti.

Aynı gecenin ilerleyen saatlerinde arbedenin yaşandığı yere gelen motosikletli 4 kuşkulu, işletme çalışanlarına silahla ateş etmişti.

Beşiktaş Kaymakamlığından yapılan açıklamada, silahlı atakta 4 kişinin yaralandığı, silah kullandığı tespit edilen ve yakalanan 5 kişinin tutuklandığı bildirilmişti.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü takımları, soruşturma kapsamında 5 kişiyi daha gözaltına almıştı.

Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen 5 şahıstan E.S. tutuklanmıştı, F.A, M.G. ve M.B. hakkında isimli denetim kararları uygulanırken, B.S. özgür bırakılmıştı.