Kılıçdaroğlu’ndan ‘Canan Kaftancıoğlu’ açıklaması

Beykozlu

New member
Son dakika haberi!

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin küme toplantısında konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından öne çıkanlar:

”Baskı şiddet kimden gelirse gelsin asla boyun eğmeyeceğiz. Devlet idaresinde gücü tek bir bireye veremeyiz. Ve devlet tek bir merkezden de yönetilemez. Bu niçinle mahallî idareler vardır. Devlet halk egemenliğine dayanmalıdır. Halk egemenliğine dayanmayan bir devletin sonu hüsrandır. Devleti yönetenlerin faziletli ve ahlaklı olmaları gerekiyor. Sağlıklı işleyen bir devlette kişinin dini inancı sorulmaz.

Diyeceksiniz ki ben bu girişi niye yaptım. Bu devlet Kuruluş Savaşını verdikten daha sonra en yoksul olduğu periyotta bile fabrikalar yaptık ve hiç bir vakit prestijimizi kaybetmedik. Fakat birinci iş ne oldu, bu kurulanların hepsini satmak oldu. AK Parti hangi fabrikayı kurdu, satmanın haricinde ne yaptılar”

KAFTANCIOĞLU’NUN CEZAEVİNE GÖNDERİLMESİ

”İstanbul Vilayet Liderimiz bugün mahpus cezası ile mahkum edildi. Sabah konuttan çıkmadan beni aradı, sesi âlâ geliyordu. Biz onların hiç bir siyasi kararını tanımıyoruz. Ne için çalıştığımız muhakkaktır, asla onurumuzdan ödün vermeyeceğiz. Bunu yapanlardan birisi de Canan Kaftancıoğlu.

Ekrem İmamoğlu için de yarın bir duruşma var. niye, hala İstanbul’u kaybettiklerini anlayamıyorlar”

6’LI MASA TOPLANTILARI

“Aklı başında olan herkes iktisat meselelerini çözer. 6’lı masayı niçin kurduk? Bu ülkede huzur olsun diye, işsizler olmasın diye”

6’lı masa toplantısını pahalandıran CHP önderi, “Temel prensipler ve amaçlar açıklamasını yaptık” dedi. Kılıçdaroğlu, seçilmeleri durumunda hangi adımların atılmasının görüşüldüğünü aktardı.

BAHÇELİ’YE REAKSİYON

MHP önderi Devlet Bahçeli’nin kendisi için kelamlarına reaksiyon gösteren Kılıçdaroğlu, “Birisi de beni mahpusa göndermekle tehdit etmiş, kimsiniz siz? Biz mahpustan korksaydık bu kadar gözü pek olmazdık. Biz sizin üzere değiliz. Dün tükürdüğümüzü bugün yalamayız. Ne söylemiş olduysek arkasındayız” diye konuştu.

VAKIF İDDİASI

Amerika’nın en değerli yerinde öğrencilere yurt yapacaklarmış. Bizim de buna inanacağımızı düşünüyorlar. Bizim bu palavralarla ikna edemezsin.