İTO’dan sarsıntı bölgesine 25 tır materyal

bencede

New member
İstanbul Ticaret Odası Lideri Şekib Avdagiç, “İstanbul iş dünyasını, bütün gücüyle zelzeleden ziyan goren, yardıma ihtiyacı olan bölge halkımızla dayanışmaya, bu emelle İTO Sarsıntı Uyum Merkezi ile temasa geçmeye çağırıyorum” dedi.

İstanbul Ticaret Odası (İTO), sarsıntı bölgesine İstanbul Valiliği ile uyum ortasında öncelikli olarak hazır yemek, konserve, sandviç, paket ekmek, battaniye, kaban, hijyen eserleri, jeneratör, bisküvi tipleri, aydınlatma materyalleri ve kahvaltı paketleri olmak üzere 25 tır gereç acilen sevke başlandı.

İTO’dan yapılan açıklamada, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 ili etkileyen büyük sarsıntı afetiyle ilgili olarak acil yardım planı ile ilgili ayrıntılara yer verildi.

Açıklamadaki bilgilere nazaran, İTO’nun kurumsal olarak yapmakta olduğu ve İTO üyelerinden gelecek tıpkı yardımlarla ilgili Atatürk Havaalanı THY Kargo binasında, ‘İTO Sarsıntı Uyum Merkezi’ oluşturuldu. İTO Zelzele Uyum Merkezi 30 bin m2 alanda 7/24 kesintisiz hizmet verecek biçimde organize edildi.

Avdagiç, açıklamasında, “İstanbul Ticaret Odası üyelerimiz büyük bir dayanışma örneği sergileyerek, tüm imkânlarıyla bölge halkının yanında olduğunu gösteriyor. Kısa mühlet ortasında zelzele bölgesinde en çok gereksinim duyulan materyallerinden oluşan 25 tırımızı bölgeye sevk ediyoruz” tabirlerini kullandı.

Avdagiç, şunları kaydetti: “İstanbul iş dünyasını, bütün gücüyle zelzeleden ziyan goren, yardıma ihtiyacı olan bölge halkımızla dayanışmaya, bu gayeyle İTO Sarsıntı Uyum Merkezi ile temasa geçmeye çağırıyorum. İstanbul Ticaret Odası topluluğu olarak sizleri, bu büyük afette var gücümüzle depremzedelerin yanında olmaya davet ediyorum. Bu büyük felaketin yaralarını sizlerin dayanağıyla sarabilir, bu günlerin de üstesinden gelebiliriz.”