İstanbul’da 3 kişiyi öldürüp 4 kişiyi yaralayan katil zanlısını dövmesi ele verdi

Beykozlu

New member
Cinayet Ofis Amirliği tarafınca yapılan soruşturma kararı 19 Eylül 2022 tarihinde meydana gelen olaylar dizisinin üstündeki sır perdesi kalktı.

Güven Güler’in saat 00.30’da bir arada uyuşturucu aldığı arkadaşı Ergül Maden’in yanına gittiği öğrenildi.

Evde otururken ortalarındaki alacak verecek problemi yüzünden tartıştıkları öğrenilen ikilinin içinde yaşanan arbedenin akabinde İtimat Güler, Ergül Maden’i tabancayla başından vurarak öldürdü.

“BİR ŞEYLER YAPTIM, BENİMLE MİSİN’

Güven Güler’in sonrasındasında dışarı çıktığı ve arkadaşı olan 17 yaşındaki A.Ü’yü telefonla aradığı ve buluştuğu öğrenildi. Kuşkulu İtimat Güler, A.Ü’ye “Ben bir şeyler yaptım. Benimle misin yoksa değil misin?” diye sorduğu “Seninleyim” karşılığını alınca ikilinin bir arada hareket etmeye başladığı öğrenildi.

ARKADAŞININ BABASINI ÖLDÜRDÜ

Bu konuşmanın akabinde arkadaşları olan Nevzat A, Uğur U. ve Ferdi T’nin yanına giden iki şüphelinin bir süre daha sonra bir arabaya binerek hareket ettikleri belirlendi.

Küçükçekmece’de bulunan Ayhan isimli arkadaşlarının yanına giden 5 bireyden Nevzat, Uğut ve Ferdi’nin araçta kaldığı İnanç Güler ve A.Ü’ün üst çıktığı açıklandı.

A.Ü’nün sözüne nazaran İtimat Güler, Ayhan’ın babası 70 yaşındaki Celal Meşegül’ü “Oğlumu ne yapacaksınız” diye karşılık verince başından tabancayla vurarak öldürdü. İkili aşağı inerek kendilerini bekleyen ve cinayetlerden haberi olmadığı öğrenilen öteki arkadaşları ile birlikte olay yerinden ayrıldı.

SIĞINMAK İÇİN GİTTİĞİ KONUTTA KURŞUN YAĞDIRDI

Araçtan amcasının meskenine yakın bir yerde inen şüphelilerin yürüyerek sığınmak hedefiyle meskene gittikleri belirlendi. Kapıyı açan yenge Güllü Güler’in onu içeri almaması üzerine tartışma yaşandığı bu sırada üst katta oturan kuzenlerin de aşağı indiği belirlendi.

Şüpheli A.Ü’nün tabirine bakılırsa İtimat Güler A.Ü’ye “Sen aşağı in beni bekle” dedikten kısa bir süre bina silah sesleriyle çınladı. Yengesini öldüren ve kuzenlerini ağır yaralayan kuşkulu binadan süratle aşağı inerek arkadaşı ile bir arada olay yerinden kaçtı.

BABASINI TEHDİT EDİP PARA ALMIŞ

Polis soruşturmasında şüphelilerin bu olayın akabinde İtimat Güler’in Yenibosna’da bulunan babasının dokuma atölyesine gitti. Burada baba Mehmet İnanç’ı de tehdit ederek zorla para alan şüpheliler bir minibüse binerek Fatih bölgesine geldi.

ARDINDAN POLİSLERİ VURDU

Bir marketten alışveriş yapmakta olan bölgede bakılırsavli polis memurları şüphelilere kimlik sormak istedi. Bir anda silahını çeken kuşkulu iki polisi yaralayarak olay yerinden kaçtı.

“POLİSLERİ VURUNCA KOŞARAK KAÇTIM”

Çocuk şube müdürlüğünde tabir veren şüphelilerden A.Ü, “Uyuşturucunun tesirinde olan arkadaşının kendisini de öldürmesinden korkarak onunla birlikte kalmak zorunda kaldım. Ben de uyuşturucu kullandığım için kaçmayı düşündüm lakin koşacak halim olmadığı için öldürülmekten korkup kaçamadım. Son olarak polisleri vurduğunda o koşarken ben öteki bir sokağa saparak ondan kurtuldum” dedi.

”YAKALAMASAYDINIZ BİR KAÇ KİŞİ DAHA ÖLDÜRECEKTİM”

Polisin takibi kararı bir viyadük altında yakalanan İnanç Güler’in yakalandığında polislere direnmediği ve “Yere yat” komutuna uyarak teslim olduğu açıklandı. Şüphelinin birinci kelamlarının ise “Yakamasaydınız bir kaç kişi daha vuracaktım” olduğu öğrenildi.

ENSESİNDEKİ DÖVMEDEN TEŞHİS EDİLDİ

Öte yandan şüphelinin ensesinde İtimat yazısı ve taç resmi niçiniyle yakalanınca teşhis edildiği öğrenildi. Poliste süreçleri tamamlanan kuşkulu İnanç Güler, Nevzat A., Uğur U. ve Ferdi T., 17 yaşındaki A.Ü. ile Onur S. adliyeye sevk edildiler.