İslam Memiş “Üzgünüm” Dedi Makûs Haberi Verdi! İşte Piyasa Uzmanı İslam Memiş’in Yayında deklare ettiğı O Makûs Haber

bencede

New member
Piyasa Uzmanı İslam Memiş, altın ve dolara ait yatırımcıların merak ettiği soruları cevapladı. Yatırımcı altın yükselecek mi? Dolar ne vakit yükselecek? Altın ya da dolar ne vakit satmalıyım? üzere soruların yanıtlarını araştırırken piyasa uzmanları da yatırımcılar için kritik ikazlarda bulunmaya devam ediyor. Altın ve Para Piyasası Uzmanı İslam Memiş, altın ve dolar al-sat yapacakların panik olmamasını söyleyerek Mayıs ayına dikkat çekti. İşte İslam Memiş’ten piyasaya dair son değerlendirmeler.

MEMİŞ’TEN YATIRIMCIYA İKAZ: PANİK YAPMAYIN!

İslam Memiş, döviz kurunda yaşanan ani düşüşleri kıymetlendirerek yatırımcıların panik olmamasını ve bu ani düşüşlerin alım fırsatı doğurduğunu söylemiş oldu. Altında tuzak fiyatlanma olduğunu belirten Memiş “Gram altın 940 liraya kadar yükselmişti. 1998 dolar düzeyine ons altın yükselmişti. Sabırla beklemenizi tavsiye etmiştim. Tuzak bir fiyatlama var demiştim. Bekleyin demiştim. kimi vakit beklemek bile kendinize yapacağınız hoş bir şeydir demiştim” dedi.

“4 MAYIS’TA KARIŞIKLIK OLACAK”

Amerika Merkez Bankası’nın 4 Mayıs’taki faiz sonucunın büyük yankılar doğuracağını belirten Memiş, Mayıs ayını karışıklık ayı olarak nitelendirdi. 4 kademeli alıma değinen Memiş şunları kaydetti:

“Nisan ayında 4 kere kademeli bir alım yapıp ayı tamamlayın lakin mayıs ayında önemli bir kaos bizi bekleyecek. Biz Nisan ayından mayıs ayının hazırlığını yapıp Haziran’a odaklanacak, Temmuz’da da pik yaptığını nazaranceğiz piyasaların Nisan daha bitmedi, borsada süratli yükselişler vardı. 2500 puan üstündeki fiyatlara dikkat edin. Buradan teknik bir düzeltme yapılması gerekiyordu ve sert satışlar yapıldığını daima birlikte gördük.”

DOLARDAKİ KRİTİK DÜZEYE DEĞİNDİ

Dolar endeksinde kritik düzeye değinen Memiş, bu durumu takip etmeleri gerektiğini söylemiş oldu Memiş, “Dolar endeksi 102’nin kapısını çaldı. Bu ne manaya geliyor. Dolar endeksi, doların memleketler arası piyasalardaki pahasını gösteriyor. Dünyada doların paha kazandığını ve 1 yıl ortadan daha sonra bir daha 100 düzeyinin üstüne çıktığını gördük. Dolar herkesi bağlar. Altını, gümüş, euro TL’yi bağlara. Banane dolar endeksinden demeyin. Gram altın ve gram gümüş doların endeks kıymetine göre oluyor. O yüzden takip etmeniz gerekiyor.” diye konuştu.

BABASININ YANINDA OLACAK

Piyasa değerlendirmesi yapan Memiş, husus dışı olayı takipçileri ile paylaştı. Memiş babasının uzun vakittir ağır bakımda olduğunun ve şuurunun kapalı olduğunu tabir ederek bundan dolayı memleketi Ordu’ya gideceğini ve Bayramda annesi ve babasının yanında olacağını duyurdu.