Gaziantep’te canlı bomba paniği yaşatan kuşkulu tutuklandı

Beykozlu

New member
Gaziantep’te kendisine canlı bomba süsü vererek polis tarafınca vurulan kuşkulu tutuklandı.

Geçen Perşembe günü Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’nün giriş kapısı önüne gelen Ümit Koçyiğit(32), elindeki siyah bir poşeti yere bırakıp tekbir getirmeye başladı.

Başında bere, üzerinde kaban bulunan ve kıyafetinden sarkan kablolar ile kendisine canlı bomba imajı veren kuşkulu, polislerin ihtarına karşın içeri girmeye çalışınca ayaklarından vurularak etkisiz hale getirildi.

Bomba imha uzmanlarınca yapılan incelemede Koçyiğit’in üzerinde ve yanındaki poşette patlayıcıya rastlanmadı. Polislerin ateş açmasıyla yaralanan ve hastanede tedaviye alınan şüphelinin kanında uyuşturucu hususa rastlandı.

TERÖR TEMASI BULUNMADI

Yapılan incelemede, ‘hırsızlık’, ‘yaralama’ ve ‘uyuşturucu kullanma’ kabahatlerinden 20 kabahat kaydı bulunduğu ve ruhsal tedavi gördüğü saptanan Ümit Koçyiğit’in terör teması bulunmadı. Tedavisinin akabinde emniyette sorgulanan Koçyiğit, süreçlerinin tamamlanmasıyla adliyeye sevk edildi.

“YETKİLİLERE SESİMİ DUYURMAK İSTEDİM”

Nöbetçi hakimliğe çıkarılan Koçyiğit, ailevi meseleleri olduğunu söylemiş oldu.

Eşiyle boşandığını belirten Koçyiğit, “Amacım kaygı ya da panik yaratmak değildi. Ailevi meselelerim vardı. Eşimden boşandığım için yetkililere sesimi duyurmaya çalışıyordum. Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Tutuksuz yargılanmak üzere hür bırakılmayı talep ederim” dedi.

TUTUKLANDI

Hakimlik, savunmasının akabinde Koçyiğit’i; şahit beyanları, olay yeri incelemesi ve bomba düzeneğine emsal bir düzenek bulundurmasından dolayı ‘Halk içinde endişe ve panik yaratmak maksadıyla tehdit’ cürmünden tutuklayarak cezaevine gönderdi.