Erzurum’da Kur’an kursunda 7 çocuğa cinsel istismar davasında karar

Beykozlu

New member
Erzurum’un Palandöken ilçesindeki yatılı bir kursta cinsel istimar davasında yargılanan sanık, birinci duruşmadan 119 yıl 6 ay mahpus cezasına çarptırıldı.

Yürütülen soruşturmanın tamamlanmasının akabinde savcılık tarafınca hazırlanan iddianame Erzurum 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. 7 çocuğun cinsel istismara maruz kaldığı diğer dört çocuğun ise azap gördüğü kurstaki istekli belletmen Hasan Aslankafa hakkında dava açıldı.

Hasan Aslankafa

”YAPTIM FAKAT SAYILARINI HATIRLAMIYORUM”

Mahkemeye, SEGBİS yolu ile katılan Aslankafa, kabahatini itiraf ederek, kendisine karşı gelen çocuklara azap ettiğini belirterek, “Yaptım fakat sayılarını hatırlamıyorum. Cinsel istismarda bulundum” diye konuştu.

AİLELER KÖTÜLÜK GEÇİRDİ

Gözyaşlarını tutamayan aileler kötülük geçirdi ve mahkeme salonundan çıkarıldı. Mahkeme heyeti, kapalı duruşma yapma sonucu alarak aileler ve avukatlar haricinde herkesi mahkeme salonundan çıkardı.

ilk duruşmada mahkeme heyeti kurs belletmen Aslankafa’ya 119 yıl 6 ay mahpus cezası verilmesine karar verdi.

‘TARİHİ KARAR’

Mahkeme sonunda adliye binası önünde basın açıklaması yapan Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Uğraş Derneği (UCİM) Lideri Saadet Özkan şunları söylemiş oldu:

“Onlar gittikleri kursta istismara uğradılar. Bu alçak insan tarafınca sistematik bir halde, nitelikli cinsel istismara uğradılar. Bugün 4’üncü ağır ceza mahkemesi çocuklar için tek celsede tarihi bir karar verdi”