Elif Sinan’ın intihar ettiğini öne süren sevgilisinin bıçakta parmak izi bulundu

Beykozlu

New member
Kırıkkale Üniversitesi Milletlerarası Bağlar Kısmı son sınıf öğrencisi Elif Sinan, geçen yıl 4 Ağustos’da kalbinden bıçaklanmış biçimde ağır yaralı olarak sevgilisi Tuğrul A. tarafınca Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi’ne kaldırıldı.

Elif Sinan, tabiplerin müdahalesine karşın kurtarılamadı. Gözaltına alınan Tuğrul A., savcılık tabirinde, 1 yıldır sevgili oldukları Elif’in hem okuyup hem kafede garson olarak çalıştığını söylemiş oldu. O

lay akşamı Elif’in çalıştığı kafeye gittiğini belirten Tuğrul A., burada tartışınca kız arkadaşının taksiyle meskene gittiğini, kendisinin de aracıyla peşinden gittiğini söylemiş oldu.

Tuğrul A., “Ayrılmak istediğimi söylemiş oldum. Eline bıçak alıp, ‘sensiz yaşayamam’ dedi. Elindeki bıçağı aldım. Meskendeki tüm bıçakları toplayıp, konuttan ayrıldım. 5 dakika daha sonra yeniden konuta döndüm. Kapıyı açan olmayınca bildiri attım. Beni arayıp yakındaki marketin önünde olduğunu söylemiş oldu. Yanına gittim. Araca binince yine ‘Beni bırakacak mısın’ diye sordu” dedi.

Olay gecesi Elif’i hastaneye getiren Tuğrul A.

Elif’in araçtan bıçak alarak indiğini öne süren Tuğrul A. “Bıçağı sağ elinde tuttuğunu gördüm. Birebir soruya yenidenladı. ‘Evet’ deyince bıçağı kalbinin altına soktu. Elif’i kucaklayarak hastaneye götürdüm. Muhakkak Elif’e fiziki bir müdahalem olmadı” dedi.

Tuğrul A., savcılık tabirinin akabinde isimli denetim kaidesiyle özgür bırakılması talebiyle gönderildiği hakimlikçe özgür bırakıldı.

ARABADA KAN İZLERİ BULUNDU

Savcılık soruşturmayı tamamlayarak Tuğrul A. hakkında ‘kasten öldürme’ cürmünden iddianame düzenledi.

İddianamede, Tuğrul A.’nın, Elif Sinan’ın kalbine sapladığını söylemiş olduği bıçakta yapılan incelemede genç kızın parmak izine rastlanılmadığı açıklandı.

Bıçakta yalnızca Tuğrul A.’nın parmak izinin bulunduğu açıklandı. Ayrıyeten Tuğrul A.’nın sözlerinin çelişkili olduğu belirtilerek, sanığın genç kızın araç haricinde intihar ettiğini söylemesine karşın, arabanın sağ ön koltuğunda ağır biçimde kan izleri bulunduğu aktarıldı.

Sanığın, Elif’in intihar etmemesi için meskendeki bıçakları otomobile koyduğunu söylemiş olduği; olayda kullanılan bıçak ile öteki bıçakların farklı pozisyonlarda olay yerinde bulunduğu, intihar eden birinin yarasının yükü da dikkate alındığında araçtaki bıçakları farklı yerlere atmasının mümkün olmadığına dikkat çekilerek, “Bu suretle olay yerinde bulunan bıçakların pozisyonları, yapılan parmak izi çalışmalarına göre olayın intihar olmadığı tespit edilmiştir” denildi.

Tuğrul A.

MÜEBBET İSTEMİYLE DAVA

İddianamede, Tuğrul A.’nın, tartışma daha sonrası Elif Sinan’ı, sol göğsünün altından bir defa bıçakladığı, ondan sonrasında araç içerisinde bulunan bıçakları olay yerine attığı açıklandı.

Tuğrul A.’nın ‘kasten öldürme’ cürmünden müebbet mahpusla cezalandırılması talep edilirken, iddianame, Kırıkkale 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilerek dava açıldı.

AVUKAT YILMAZ: BİRÇOK CİNAYET KANITI VAR

Ailenin avukatı İbrahim Yılmaz, sanığın hala tutuklanmamasına reaksiyon göstererek, “Başından beri aileyi arayan tanımadığımız bireyler Elif’in intihar ettiğini söyleyerek bir algı oluşturmaya çalıştılar. Lakin biz belgede intihar olduğunu dair en ufak bir kanıt bulamadık. Belgede olayın cinayet olduğunu gösteren biroldukça kanıt var. Maktulün bıçakta parmak izi yok. Olayın olduğu yeri gösteren kamera kaydında maktulün kendini bıçakladığını gösteren bir manzara yok. Manzaralar sanığın anlatımlarını da yalanlıyor. Biz aile ile bir arada adalet arayışımızı sürdüreceğiz” dedi.

“TUTUKLANMASI TALEBİMİZİ İLETTİK”

Avukat Yılmaz, soruşturma basamağındaki tutuklama taleplerinin geri çevrildiğini belirterek, “İddianame ile birlikte bir daha bir tutuklama talebi yok. ‘Kasten adam öldürme’ cürmünden dava açılmasına karşın tutuklama istenmemesi bizi şaşırttı. Biz yeniden Kırıkkale 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’ne tensiple bir arada sanığın tutuklanması talebimizi ilettik” dedi.

Avukat Yılmaz ayrıyeten, olaydan daha sonra aileyi arayarak kızlarının intihar ettiğini söyleyen, olay yerine giderek kanıtları karartmaya çalıştıkları tespit edilen sanığın yakınları ile ilgili şikayetleri üzerine açılan soruşturmada takipsizlik sonucu verildiğini, bu karara da itiraz ettiklerini kelamlarına ekledi.