Bartın’da ayı saldırısı: Öldü sanıp bıraktı

Beykozlu

New member
Bartın’ın Ulus ilçesinde bir kişi ayı saldırısına uğradı.

Karabük’te demir-çelik fabrikasında emekçi olarak çalışan, evli ve 2 çocuk babası Ramazan Bayancı, Abdipaşa beldesi Kadıoğlu Mahallesi’ndeki annesi Fatma Kadıncı’yı ziyarete geldi.

Geçen hafta cuma günü akşam saatlerinde meskenlerine 1,5 kilometre uzaklıktaki tarladan hayvanları getirmek için yola çıkan Ramazan Kadıncı’nın önüne ayı çıktı.

SALDIRI kararı 2 GÜN TEDAVİ ve 60 DİKİŞ

Bir anda saldıran ayı, evvel Kadıncı’nın sol kolunu akabinde sırtının çeşitli yerlerini ısırdı daha sonra da ormana kaçtı. Kanlar ortasında kalan Bayancı, telefon ile ailesini arayarak yardım istedi.

Bartın Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Kadıncı’ya, 60 dikiş atıldı. Bayancı, 2 günlük tedavisinin akabinde taburcu edildi.

‘HİÇ AKLIMA GELMEZDİ, ÇOK ŞAŞIRDIM’

Tarlaya büyükbaşlarını almak için gittiğini söyleyen Ramazan Bayancı, “Bir anda önüme çıktı. Üzerime bağırarak geldi ve beni yere yatırdı. birinci vakit içinderda sol kolumu ısırdı daha sonra sırtımdan ısırmaya başladı. Bağırdıktan daha sonra benden uzaklaştı. Ayı gittikten daha sonra telefonla oğlumu aradım, yardım istedim” dedi.

Çok korktuğunu da belirten Bayancı, bu biçimde bir olayla müsabakayı hiç beklemediğini hala hayli şaşkın olduğunu da deklare etti.

”HEP TELEVİZYONLARDA GÖRÜRDÜM”

Kadıncı, ”Hep ayıları televizyonda görüyordum lakin artık canlısını görmüş oldum. Boğuşma anında epey bağırdım ve yere yattım. ‘Ayı, sanırım beni, öldü’ sanıp o denli bıraktı. Bir an böbreklerimi söktü diye düşündüm” diyerek olay anını da anlattı.

‘ENDİŞE İÇİNDEYİZ, KORKUYORUZ’

Aynı bölgede bulunan Ulupınar Mahallesi’nin muhtarı Musa Tüfekçioğlu de “Bizim burası kent merkezine epey yakın, bu ayılar arı kovanlarını parçaladı. bir daha bir ineğimizi telef etti. Bu hususta epeyce kaygı ortasındayız, köyde yaşayanlar dışarı çıkmaya korkuyor. bir daha dün gece mahallede yaşayan bir vatandaşımızın karşısına çıkmış, kaymakamlığa başvurduk. Bu mevzuda tedbir alınmasını istiyoruz” diye konuştu.