1,5 yaşındaki kızının gözü önünde gebe eşine kurşun yağdırdı

Beykozlu

New member
Olay, geçtiğimiz cuma günü Ümraniye’de Adem Yavuz Mahallesi’nde saat 15.20 sıralarında meydana geldi.

Hasret Dalkoparan (19), imam nikahlı kocası ve husus bağımlısı Ozan Dum’un (21) çok kıskançlıkları niçiniyle tartışarak ağabeyi Tolga Dalkoparan’ın konutuna sığındı. Tartışmadan bir kaç gün daha sonra Ozan Dum, Dalkoparan’ın yaşadığı meskeni gözetlemeye başladı. Dum, Hasret Dalkoparan’ın ağabeyinin markete gitmesini fırsat bilerek meskene girdi.

Eşiyle tartışan Ozan Dum, akabinde silahını çıkartarak Hasret Dalkoparan’a 1,5 yaşındaki çocuğunun gözü önünde kurşun yağdırdı. Kurşunların maksadı olan gebe bayan, hayatını kaybetti.

Ozan Dum, kızının gözü önünde eşinin kollarını ve bacaklarını keserek modüllere ayırdı.

Silah seslerini duyan yenge, polise haber verdi. İhbar üzerine olay yerine hayli sayıda polis ve sıhhat grubu sevk edildi. Olay yerine gelen polis takımları etrafta güvenlik tedbiri alırken, sıhhat takımları Hasret Dalkoparan’ın olay yerinde ömrünü kaybettiğini belirledi.

Şanssız bayanın cansız vücudu, incelenmek üzere isimli tıp morguna kaldırıldı. Öte yandan kurşunların televizyonu ve duvarları deldiği, tavanın ise kana bulandığı görüldü.

“CENAZEDE YAKINLARI KÖTÜLÜK GEÇİRDİ”

İmam nikahlı eşi tarafınca öldürülen Hasret Dalkoparan’ın cenazesi, kılınan cenaze namazının akabinde Çekmeköy Alemdağ Mezarlığı’na defnedildi. Cenaze merasiminde Dalkoparan’ın gözyaşlarına boğulan aile yakınları, kötülük geçirdi.

OZAN DUM TUTUKLANDI

18 kabahat kaydı bulunan Ozan Dum, polisin ayrıntılı çalışmaları kararı kullandığı ruhsatsız tabancayla birlikte Çekmeköy’de yakalandı. Emniyette sorgulama süreçleri tamamlanan cani koca, adliyeye sevk edildi. Kuşkulu, Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafınca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

“KANLAR İÇERİSİNDE ÖLDÜRÜLEREK MODÜLLERE AYRILDIĞINI GÖRDÜK”

Görgü şahidi yenge Hülya Dalkoparan, “Ben evdeydim, eşim markete girmişti. Ateş ettiğini duyar duymaz kaçarak saklandım. Eşimi aradım, eşim konuta geldi. Odanın kapısını açtığımızda, kanlar içerisinde öldürülerek kesimlere ayrıldığını gördük. Bu şahsın en ağır cezayı almasını istiyoruz. İdam edilmesini istiyoruz” dedi.

“NE VAKTE KADAR BAYANLAR BU TÜRLÜ KATLEDİLECEK?”

Baba Derya Dalkoparan, “Ben bu şahsın annesi ve babasından da şikayetçiyim. Daha öncesinden kızımı tehdit ettiğini de biliyorlardı. Hakikaten bu türlü de oldu. Artık ben buradan adalete sesleniyorum. Ne vakte kadar bayanlar bu biçimde katledilecek. En son konutumuzun önünde pusuya yatıp kızımı vurdu. Damadım âlâ bir insan değildi. Ben annesine babasına tekraren söylemiş oldum. Sonuç ortada, epeyce hüzünlüyüm. Canımız hayli makûs bir biçimde yanıyor. Bu caninin idamını istiyorum, ikili cinayet gerçekleştirdi. Benim kızım hamileydi” tabirlerini kullandı.

“TARTIŞMA YAŞANINCA SİLAHINI ÇIKARARAK, 1,5 YAŞINDAKİ KIZININ ÖNÜNDE EŞİNİ BAŞINDAN VURMUŞ”

Kuzen Tuğba Dalkoparan ise, “Evin önüne gizlenerek, Hasret’in ağabeyinin konuttan çıkmasını beklemiş. Ağabeyi meskenden ayrılınca içeriye girmiş. Yengesi meskende olunca onu dışarıya çıkarmış. Tartışma yaşanınca yanındaki silahını çıkararak, 1,5 yaşındaki kızının önünde eşini başından vurmuş. Bebeğinin gözü önünde ölmüş olan eşine azap uygulayarak kesimlere ayırmış” diye konuştu.