Torununun kınasına geldi, çatışmanın içinde can verdi

Beykozlu

New member
Adana’da iki arabadaki şüphelilerin silahlarla birbirlerine ateş açması kararı kazara vurulan 90 yaşındaki bayan ömrünü kaybetti, torunu ve 3 zanlı yaralandı.

Olay, saat 18.30 sıralarında merkez Yüreğir ilçesine bağlı Selahaddin Eyyübi Mahallesi’nde meydana geldi.

Sürücülerinin ismi öğrenilemeyen 23 ACF 274 plakalı araba ile plakası öğrenilemeyen öbür bir araba, Selahaddin Eyyubi Mahallesi 3817 sokakta karşılaştı.

Otomobillerdeki şahıslar birbirlerine tabanca ile ateş etmeye başladı. Şoförünün, çatışmadan kurtulmak isteyen 23 ACF 274 plakalı araba, 3822 sokağa geldiği sırada bir konutun bahçe duvarına çarptı.

Diğer arabadaki saldırganlar ise kaza yapan arabaya yine ateş edip kaçtı.

Otomobilde bulunan 3 kişi yaralanırken, torununun kına merasimine gitmek için hazırlanan ve tekerlekli sandalyede oturan Rahime Eker başından, tıpkı meskende bulunan Side Yıldız (24) ise bedeninin çeşitli yerlerinden yaralandı.

Yaralı Yıldız, akrabaları tarafınca hastaneye gdolayıldü.

‘TORUNUNUN KINASINA GİDECEKTİ’

Otomobilde bulunan yaralı 3 kuşkulu kendi imkanlarıyla hastaneye giderken, olay yerine epey sayıda sıhhat ve polis takımı sevk edildi.

Olay yerine gelen sıhhat takımları, Rahime Eker’in hayatını kaybettiğini belirledi.

Polis grupları etrafta geniş güvenlik tedbiri alırken şoförünün kaçtığı beyaz araba ve içerisindekileri yakalamak için çalışma başlattı.

‘BİZ DÜĞÜN İÇİN GELMİŞTİK’

Bu sırada gazetecilere konuşan Rahime Eker’in oğlu Mevlüt Eker (72), “Biz düğün için gelmiştik. Bu şahısları tanımayız. Evdekiler hazırlık yapıyordu, çıkacaktık. Annem öldü” diye konuştu.

Olayı gördüğünü ileri süren Muzaffer Korkmaz ise “Ben konuttan tam çıkarken silah seslerini duydum. Kendimi müdafaaya aldım ve beyaz bir araç, buraya çarpan aracı kovalıyordu. 2 araçtan da birbirlerine silah sıkıyorlardı. 23 ACF 274 plakalı araba burada kaza yaptı, başka araçta kaçtı” tabirlerini kullandı.

Otomobilde bulunan yaralı 3 kuşkulu kendi imkanlarıyla hastaneye giderken, olay yerine fazlaca sayıda sıhhat ve polis takımı sevk edildi. Olay yerine gelen sıhhat grupları, Rahime Eker’in ömrünü kaybettiğini belirledi. Polis grupları etrafta geniş güvenlik tedbiri alırken şoförünün kaçtığı beyaz araba ve içerisindekileri yakalamak için çalışma başlattı.