Toplu taşımada maskesiz birinci gün

Beykozlu

New member
Türkiye’de toplu ulaşımda maske zaruriliği kalktı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bu haberi toplumsal medya hesabından duyurdu.

Konuya ait açıklama yapan Bakan Koca, “Vaka sayıları art geriye üç gün 1.000’in altında gerçekleşti. Toplu taşıma araçlarında maskeleri istersek çıkarabiliriz. Yol maskesiz daha kısa! Hastaneler hariç, maske mecburi olmaktan çıktı. Ama epey deneyimden daha sonra, başta toplu taşıma araçları olmak üzere, kalabalık kapalı alanlar için maskemizi yanımıza alabiliriz” dedi.

Bu açıklama ile toplu taşıma araçlarında maske takma zaruriliği kaldırıldı. Toplu taşımada kimi maske takmaya devam ederken kimi de maskelerini çıkardı.

“BİRİLERİ ÇIKIP BAĞIRMASIN DİYE TAKIYORDUK”

Toplu taşımada maske kullanmasının kalkmasının yanlışsız olduğunu söyleyen Latif Mavzer “aslına bakarsan biroldukca kişi uymuyordu. Biz de takan beşerler olduğu için onlara saygısızlık olmasın diye takmaya devam ediyorduk. Birileri çıkıp bağırmasın diye takıyorduk. İsteyen maske takabilir. En azından sen niçin maske takmıyorsun diye arbede çıkmayacak” dedi.

“BEN MASKE TAKMAYA DEVAM EDİYORUM”

Maske takılmasından yana olan Münire Belkuş ise “Hastalıklar daha bitmedi. Herkes hastalık bitmiş üzere düşünüyor. İnsanların bir daha de önlem alması lazım. Ben maske takmaya devam ediyorum. Kimsenin ağzında maske yok. Öksürüyorlar tıksırıyorlar çoluk çocuk var. İnsanların hayatı ile oynuyorlar” diye konuştu.