SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanı Erdoğan Sakarya’da

Beykozlu

New member
Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları;

“Uzun bir seyahat yaptım. Özbekistan’dan ABD’ye geçtik. New York’ta dünyaya hitap ettik. Milletimizin ismine art geriye görüşmeler yaptık.Yabancı ülkelerin temsilciliklerinden daima teşekkürler aldık.

Afrika’da Türkiye var. Asya’da Türkiye var. Myanmar’da Türkiye var.Arakan’da Türkiye var. Nereye giderseniz gidin, dünyanın her yerinde Türkiye var.

Bay Kemal Sakarya’nın nerede olduğunu bilmiyor. Yolları karıştırmıştır. Belediye lideri adayı oldu İstanbul’da. Kağıthane’ye Kağıttepe diyordu. Benim ülkem bunlara kalsa nasıl bir durum olur?

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıl dönümüne bir adım daha yakınlaşıyoruz. Sakarya Meydan Muharabesi’nin 100. yılını geride bıraktık. Coşkuyla kutladık.

Adapazarı bölgesi Ulusal Uğraş’ta Ermeni ve Rum çetelerine karşı destansı bir gayret vermiştir. Adapazarı’nın tüm kahramanlarına Allah’tan rahmet diliyorum. Bu gazi kentimizi kalkındırmak için gce gündüz çalıştık, çalışıyoruz.

Bugün de hasret gidermek için ziyaret ederken elimiz boş gelmedik. Toplam yatırım bedeli 4 milyar lirayı bulan 203 toplu projenin açılışını gerçekleştireceğiz. Bay Kemal sen açılışlardan anlar mısın? İBB Lideriyle musluk açıp kapatmaktan anlar.

Eğitimde 42 farklı projenin resmi açılışını bugün burada yapıyoruz. 250 milyon liralık sıhhat yatırımını bugün açıyoruz.

Sakarya’yı yeni ve daha büyük hizmetlerle buluşturmayı sürdüreceğiz. Sakarya’ya son 20 yılda 42 milyar liralık yatırım yaptık. Toplumsal yardımlarla Sakaryalı yardıma muhtaç vatandaşlarımıza 3 milyar liralık kaynak aktardık. Hala 7 adet sıhhat tesisimizin inşası devam ediyor.

Depreme hazırlık çalışmaları kapsamında 7 farklı kentsel dönüşüm projesi yürütüyoruz.

Hızlı tren fabrikasını Sakarya’da kurduk. Karasu Limanı’nı açtık.”

Son dakika gelişmesinin detayları birazdan ntv.com.tr’de…