Sarar çiftine dehşeti yaşattılar: ‘Anlamış değilim’ savunması geldi

Beykozlu

New member
Cemalettin Sarar ve eşi Zehra Sarar’ı soyan hizmetçi ve sevgilisini aracıyla getiren sanığa 32 yıla kadar mahpus istendi.

Olay, Mayıs 2020’de meydana geldi. İş insanı Cemalettin Sarar ve eşi Zehra Sarar’ı döven kuşkulu daha sonrasında çiftin çelik kasasını soydu.

Olayın akabinde başlatılan soruşturmada Moldova asıllı eski hizmetçi Lulia Dragusan ile sevgilisi Alexandr Aricov yakalanarak tutuklandı.

Şüpheli çift, Eskişehir 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nce ‘nitelikli yağma, mala ziyan verme ve kişiyi hürriyetinden mahrum kılma’ cürümlerinden 27’şer yıl mahpusa çarptırıldı.

Firari sanıklar Dmitri Aricov (32), Alexei Terzinov (38), Ilia Sacali ve Ukrayna asıllı Vasyl Nachev’in (42) belgeleri ise ayrıldı.

Cemalettin Sarar ve eşi Zehra Sarar

SAVCI, 32 YIL CEZA İSTEDİ

Moldova asıllı Ilia Sacali, İstanbul Havalimanı’ndan Türkiye’ye giriş yapmak isterken yakalanıp tutuklandı. Ilia Sacali’nin yargılanmasına da devam edildi.

Duruşmada mahkeme savcısı verdiği mütalaasında sanık Sacali hakkında nitelikli yağma, kişiyi hürriyetinden mahrum kılma ve mala ziyan verme kabahatlerinden toplam 14 yıl 4 aydan 32 yıla kadar mahpus cezası talep etti. Savcı ayrıyeten mahkemenin nitelikli yağma ve kişiyi hürriyetinden mahrum kılma hatalarından vereceği cezalarda 1 kat artırım istedi.

Moldova asıllı eski hizmetçi Lulia Dragusan

‘niçin TUTUKLUYUM ANLAMIŞ DEĞİLİM’

Duruşmaya İstanbul Maltepe Cezaevi’nden SEGBİS metoduyla bağlanan Ilia Sacali, soygunla ilgisi olmadığını ve ceza alan sanıklar Moldova asıllı eski hizmetçi Lulia Dragusan ile sevgilisi Alexandr Aricov’un kaçışta kullandığı motosikletleri yalnızca minibüsüyle Türkiye’ye getirdiğini savundu.

Taşıdığı bireylerin cürüm işleyeceklerinden haberi olmadığını öne süren Sacali, “niçin cezaevindeyim anlayabilmiş değilim. Ben cürüm işlemedim. Ben yalnızca ticari nakliyat yaptım. Uzun müddettir tutukluyum. Bakmakla yükümlü olduğum ailem var. Bu sebeple tahliyemi istiyorum. Ben taşıdığım bireylerin hata işleyebileceğinden yahut kabahat işlediklerinden haberdar değilim” dedi.

Moldova asıllı eski hizmetçi Lulia Dragusan sevgilisi Alexandr Aricov

Sanık ve avukatlarının savunmalarının akabinde Eskişehir 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, savcılık mütalaasına karşı sanığın savunma yapması için ek mühlet verdi. Mahkeme, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Firari 3 sanığı yakalama çalışmaları sürüyor.