Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayeti: Ali Yasak’ın sözü ortaya çıktı

Beykozlu

New member
Avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetinde mahkemeye sevk edilen 16 şahıstan, ortalarında katil zanlısı Kadir Yasak ve ağabeyi Ali Yasak’ın da olduğu, 8’i tutuklandı.

Zanlılardan Ali Yasak’ın mahkemedeki sözünde balıkçıya girdiğinde kardeşi Kadir Yasak ile Şafak Mahmutyazıcıoğlu içinde hararetli bir konuşma olduğunu söylemiş oldu.

Mahmutyazıcıoğlu’nun Kadir Yasak’a hakaret ettiğini sav eden Ali Yasak, “Her ne kadar ortaya girmeye çalışsam da birinci anda başarılı olamadım. Şafak’ın Kadir’e küfür ederek parmak salladığını gördüm” dedi.

Ortaya girerek tarafları sakinleştirmeye çalıştığını söyleyen Ali Yasak, bu sırada kardeşi Kadir Yasak’ın ünlü avukata 1 el ateş ettiğini söylemiş oldu.

Yasak şu biçimde devam etti:

“hemen sonrasında Şafak yerdeyken öteki bir şahsa daha bir el ateş ettiğini gördüm. Ben bu süreçte Şafak’ı dışarıya çıkartıp ambulansı çağırmak istedim. Şafak kilolu olduğu için taşıyamadım. Buradaki gayem, birinci vakit içinderda Kadir ile Şafak’ı birbirinden uzaklaştırmak, dışarıya çıkardıktan daha sonra vale kulübesine haber verip, Şafak için 20-30 metre ileride bulunan taksi durağından araç çağırmalarını isteyecektim. ondan sonrasında Kadir, Şafak’ı dışarıya çıkaracağım kapının oraya gelerek rasgele 2 el daha ateş etti.”

“SİLAHI ELİNDEN ALDIM, UZAKLAŞTIK”

Ali Yasak, “İnsanlar ambulansı aramaya başlayınca Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nu çekmeyi, tam kapının önünde bırakıp. Kadir’den silahı aldım ve oradan birlikte uzaklaştık” dedi.

Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun öldüğünü toplumsal medyadan öğrendiğini belirten Yasak, “Olay silahı bendeydi. Bana silahı gömmek için boş poşet lazımdı. Silahı belimden çıkartıp, poşete koyup kayalıkların içinde gömdüm. Yakalandığım gün kendi isteğimle kimse benden bir şey talep etmeden bu silahı kendim teslim ettim” diye konuştu.

“MEDYA BASKISINDAN KORKTUM”

Ali Yasak, medya baskısından korkarak teslim olmayı düşündüğünü fakat polislerce yakalandığını belirtti.

Hakimin “Kardeşinin hareketini engellemek maksadıyla fiziki olarak kardeşine yakın olması sebebi ile kardeşini tutabilecek iken niye tutmadığı ve bu sırada maktulü tutmaya devam ettiğini” sorusuna ise Ali Yasak şu yanıtı verdi:

“Olay ani biçimde gerçekleşti. Olayın şoku ile bende tam olarak ne yaptığımı bilemedim. Aklıma gelen birinci şeyi yaptım. Gayem maktulün daha fazla ziyan görmesini engellemekti. Öteki bir niyetim yoktu. Kendisini sürükleyerek onun faydalanmasına ve vefatına niye olacağımı düşünmedim.”

Sunucu Ece Erken’in eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu, 27 Ocak’ta Yeşilköy’deki bir balıkçıda uğradığı silahlı atak kararı ömrünü kaybetmişti. Cinayetin gayrimenkul uyuşmazlığı sebebi öne sürülerek işlendiği argüman edilmişti.