Muhabire saldıran iki sanığa 3’er yıl 4’er ay mahpus cezası

Beykozlu

New member
Kağıthane’de yol verme tartışmasında çıkan olayda çenesi kırılan muhabir Ekrem Biçeroğlu’na saldıran sanıklara 3’er yıl 4’er ay mahpus cezası verildi.

İstanbul 58.Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, müşteki Ekrem Biçeroğlu, tutuksuz sanık Doğukan Serdar ve tarafların avukatları hazır bulundu.

“CANIMIN YANMASIYLA KENDİSİNE VURDUM”

Duruşmada temele ait savunma yapan sanık Doğukan Serdar, “Tüm basamaklarda pişman olduğumu belirttim. Şahsın kusurlu bir biçimde motoruma çarpması ve düşüp canımın yanması, gidince de bana küfür etmesi sebebiyle ve canımın yanmasıyla kendisine vurdum. İsteyerek ve kasıtlı bir biçimde olmadı, şayet bir kazaya karışıyorsanız ve hatalıysanız ‘gençler nasılsınız, bir şeyiniz var mı, hastaneye gitmek gerekir mi’ formunda insani bir yaklaşım yapmalıydı, bunu bekledim. Takdir sizindir” dedi.

SANIKLARA 3’ER YIL 4’ER AY MAHPUS CEZASI

Alınan savunmaların akabinde mahkeme, sanıklar Ufuk Akdağ ile Doğukan Serdar’ın “sıradan tıbbi müdahaleyle giderilemeyecek biçimde yaralama” cürmünden 3’er yıl 4’er ay mahpus cezasıyla cezalandırılmasına hükmetti.

İDDİANAME

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Kağıthane’de yol verme tartışması niçiniyle Ekrem Biçeroğlu’na saldırarak çenesini kıran 2 kişi hakkında “Yüzde sabit ize ve kemik kırılmasına niçiniyet verecek derecede taammüden yaralama” kabahatinden 3’er yıldan 9’ar yıla kadar mahpusla cezalandırılması talep edilmişti.