MİGROS’un hırsızlıkla suçladığı çalışandan yürek yakan savunma

bencede

New member
Migros’un Esenyurt’taki deposunda, yüzde 8’lik fiyat artışına karşı aksiyon yapan Depo, Liman, Tersane ve Deniz Çalışanları Sendikası (DGD-Sen) üyesi 250 çalışan işten kovulmuştu.

Migros Depo personellerinin hareketi Esenyurt Depo önünde sürerken Migros’un yeni skandalı Merter’deki bir şubesinde yaşandı. Şubede çalışan bir emekçi, çöpe atılmak üzere ayrılan çürük sebzelerden alınca patron tarafınca hırsızlık suçlamasıyla savunması alınarak işten kovuldu.

“ÇOK FAKİR BİR İŞÇİYİM”

DİSK Tekstil’in Merter Şubesi’nden savunma konusunda takviye alan çalışanın yazdığı savunma ise toplumsal medyada gündem oldu. Personel savunma yapmak için kaleme aldığı mektubunda “4 yıldır paklık personeli olarak çalışıyorum, taban fiyatla geçinmek mümkün olmadığı için çöpe atılan çürük sebzelerden konutuna gdolayıyorum. Ben çöpe atılmış, bu biçimdece hiç kimsenin mülkiyetinde olmayan çürük patatesi, soğan üzere gereçleri aldığım için hırsızlıkla suçlanıyorum.’ diyerek bunun ‘hırsızlık’ olmadığını söylemiş oldu. Emekçinin savunmasının son cümlesi ise ‘Hırsız değilim. Çok fakir bir işçiyim’ oldu.” dedi.