Kiracıya elektrik tuzak savı

Beykozlu

New member
Muğla Bodrum’da elektrik akımına kapılıp yaralanan kişi, mesken sahibinin kendisine tuzak kurduğunu ileri sürerek şikayetçi oldu.

Akyarlar Mahallesi’ndeki kiraladığı meskende hayatını sürdüren ve ticaretle uğraşan Ümit Arslan, evvelki akşam İstanbul’dan meskenine geldi.

Meskene girip uyuyan sabah da meskenden dışarı çıktığında eli açıktaki elektrik kablosuna temas eden Ümit Arslan, akıma kapılarak yaralandı.

Komşularının ihbarıyla meskene gelen 112 Acil Servis takımınca Bodrum Devlet Hastanesine kaldırılan Arslan, tedavisinin akabinde taburcu edildi. Arslan, konut sahibinin kendisine tuzak kurduğunu ileri sürerek jandarmaya şikayette bulundu.

İHTARNAME GÖNDERDİ

Arslan, gazetecilere yaptığı açıklamada, mesken sahibinin kendine konutu boşaltması için ihtarname gönderdiğini lakin kira kontratının devam ettiğini argüman etti.

Arslan, “Allah’tan ben buraya çoluk çocuğumla gelmedim. Çocuğum kabloyu tutabilirdi. Ben bunu yargıya intikal ettireceğim. Meskende yapılan süreç, benim sonlarım dahilinde yapılan bir süreç. Benim kira kontratım devam ediyor. Burada tadilat yapılacaksa bana bilgi verilmesi lazım.” dedi.

KAÇAK ELEKTRİK KULLANIMI TEZİ

Konut sahibinin avukatı Caner Ernez de argümanların büsbütün temelsiz olduğunu savundu.

Ernez, kiracı Arslan’a kira kontratının yenilenmeyeceği noter aracılığıyla bildirdiklerini tabir ederek, “Buna karşın meskenden çıkmayacağını belirtmiş ve bu sebeple tarafımızca tahliye davası başlatılmıştır” dedi.

“ENERJİ OLMASI MÜMKÜN DEĞİL”

Mevcut biçimde kiracı tarafınca kiralanan 1+1 konutun elektrik aboneliği olmadığını söyleyen Ernez, “ötürüsıyla yasal yoldan bu konutta elektrik gücü bulunması mümkün değildir. Ayrıyeten müvekkil konut sahibi İstanbul vilayetinde ikamet etmekte olup şu an elektrik aksamı ile ilgili bir tadilat kelam konusu değildir. İddiamız kiracı Ümit Beyefendi kaçak yoldan elektrik elde etmek için elektrik tesisatı ile uğraştığıdır. Şikayet ve tazminat talebi hakkımızı gizli tutuyoruz.” diye konuştu.