Kayseri’de 21 yıl evvel kaybolan Ayşe’ye ilişkin kemikler, kuyuda bulundu

Beykozlu

New member
Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde 21 yıl evvel kaybolan Ayşe Kavak’a ilişkin olduğu tespit edilen kemiler, kuyuda bulundu.

Yılanlı Dağı mevkisinde hayvanlarını otlatan çoban, ortasında su bulunmayan kuyuda kemik modülleri görüp polise haber verdi. İhbar üzerine bölgeye polis itfaiye takımları sevk edildi.

Ayşe Kavak

Yaklaşık 10 metre derinliğindeki kuyuya inen takımlar, kemik kesimleriyle bir arada bayan çantası buldu.

Çantada, 2001 yılında kaybolan ve kayıp ilanı verilen Ayşe Kavak’a ilişkin kimlik bulundu.

Polisin incelemesinin akabinde kemikler, otopsi için Ankara İsimli Tıp Kurumu’na gdolayıldü.

Polis, öldürüldüğü düşünülen hanımın cinayet şüphelilerinin yakalanması için çalışma başlattı.

‘ÇOK YAKLAŞMA’ DEDİLER

Bölgede besicilik yapan Mehmet Karakaş, “Ben, itfaiye ve polis takımlarını görüp yanlarına gittiğimde ceset olduğunu öğrendim. Bana ‘oldukça yaklaşma’ dediler. Oradaki polis 21 yıllık bir ceset olduğunu bildiklerini söylemiş oldu. İtfaiyeyle kuyuya inildi. Cesedin kemikleri kalmış. Ayşe Kavak’a ilişkin bir cesetmiş. Çantasından kimliği çıktı. 2-3 tane erkek tespihi vardı. bir daha birtakım özel eşyalar vardı. Bunlar çıktı. Polis, bütün kanıtları toplayıp götürdü” diye konuştu.