Kars’ta lise öğrencisi kız bir kişiyi öldürdü: Cinayetten 3 yıllık taciz çıktı

Beykozlu

New member
Kars’ın Arpaçay ilçesinde Şehit Engin Yılmaz Anadolu Lisesi 11’inci sınıf öğrencisi 17 yaşındaki A. E. köyde hayvanlarını otlatmak için dışarı çıktığında kendisini rahatsız ettiği ileri sürülen 40 yaşındaki 3 çocuk babası Birdal Doğan ile karşılaştı. Babasının tabancasıyla dışarıda bulunan genç kız, kendisini kaçırıp evlenmekle tehdit eden Doğan’a 4 el ateş açtı. Olay yerinde hayatını kaybeden Doğan, bölgeye gelen grupların incelemesi daha sonrası Kars Harakani Devlet Hastanesine kaldırıldı. Genç kız ise gözaltına alındı.

Olayla ilgili jandarma çalışmalarını sürdürürken, köyde taraflar ortası rastgele bir olumsuzluk yaşanmaması için geniş güvenlik tedbirleri alındı.

Kendisini taciz ettiği argümanıyla Birdal Doğan’ı öldüren lise öğrencisi A.E. tutuklandı.

“3 YILDIR AZRA’NIN PEŞİNDEYDİ, KAÇIRMAK İÇİN ADAM TUTMUŞTU”

Yaşanan cinayetle ilgili Sabah gazetesine konuşan A.E.’nin babası Ş.E., 3 yıldır kızının rahatsız edildiğini ve daha evvel Birdal Doğan’ın bu niçinden dolayı darp edildiğini söylemiş oldu. E.; “Kızımın 3 yıldır peşindeydi. Daima rahatsız ediyordu. 5-6 ay evvel bu biçimde bir şey olduğunu duyduk lakin inanmadık. daha sonra 2,5 ay evvel Birdal’ın eşi gelip bize durumu anlattı. daha sonra kızımla bir daha konuştum. Kendisi doğruladı, rahatsız ettiğini söylemiş oldu. Tehdit ettiği için korkmuş, bize bir şey söyleyememiş” dedi.

daha sonrasında adamla konuştuklarını belirten baba, “Orada arbede çıktı. tekrar yapma dedik. Bizim köylümüz. Akıllanmıştır, dedik ancak daha sonra bir daha tehditler etmeye başlamış. Kızımı kaçırmak için adam tutmuş. Gördüğünüz yerde otomobile atın getirin demiş. Bundan dolayı da kızım yanında bıçak taşıyormuş” diye konuştu.

Birdal Doğan olay yerinde hayatını kaybetti.

OLAY GÜNÜ SALDIRDI

Olay günü ise Birdal Doğan’ın kızına konutunun önünde saldırdığını sav eden bab Ş.E., “Olayın olduğu gün eşimi, oğlumla hastaneye yollamıştım. Kızım olağanda Pazartesi günü okula gidiyordu. Yatılı okuyordu. O gün oğlum ve eşim meskende olmadığı için bana yardım etsin diye konutta kaldı.Meradaki hayvanları ahıra bağlaması için yolladım. O sırada bu adam bir daha gelmiş. Köyde bunu görmüş, huzursuz olmuş. Daima iletilerle tehdit ediyordu zira. O sırada konutta benim tabancam duruyordu. İçeriden onu almış. Kızımın sözüne göre kendisine saldırmış. daha sonra olan olmuş” dedi.

“HAYALLERİMİZ YIKILDI, ADALETE GÜVENİYORUZ”

3 çocuk babası Ş. E., can güvenliklerinin olmadığını ve adalet istediklerini söylemiş oldu. Acılı baba, “Kızımın hayalleri vardı. En büyük oğlum yüksek lisans yapıyordu. Hepsini okutmak için ömrümü ortaya koydum. Kızımda başarılıydı. Düzgün bir üniversite okumak istiyordu. Lakin bu olay hayallerimizi bitirdi. Benim kızım karıncayı incitmez. Neler yaşadığını herkes biliyor” dedi.