Hulk, “Stranger Things” Max ve Sophie Rois ile karanlık Berlin'de

celikci

New member
“Blade Runner 2049″un şeytani kopyası “İnanılmaz Hulk”, “Stranger Things”in havalı kızıl saçlısı, “Altın Eldiven”den Hamburglu katil Fritz Honka ve Avusturyalı bir Volksbühne ikonu Berlin'de buluşuyor. Bu kulağa oldukça çılgın bir (gece) rüyanın başlangıcı gibi gelebilir ama aslında “Berlin Kimse” filminin çok ilginç kadrosunu temsil ediyor.

Gerilim, Amerikalı sosyal psikolog ve yazar Ben Monroe'nun araştırmasını anlatıyor. Onu, Ang Lee'nin çizgi roman uyarlaması “Hulk”ta baş karakteri oynamanın yanı sıra “Troy”, “Münih” ve “Zaman Yolcusunun Karısı” gibi Hollywood'un gişe rekorları kıran filmlerinde de başrollerde oynayan Avustralyalı Eric Bana canlandırıyor. . Ben, yeni kitabında grup düşüncesinin gücüne ve tehlikesine bakıyor. Aynı zamanda Berlin'deki bir üniversitede ders veriyor. Polisle yakın temasları sayesinde toplu intihar içeren ceza davaları hakkında bilgi sahibi olur.

Günaydın Berlin
Bülten

Kayıt olduğunuz için teşekkürler.
E-postayla bir onay alacaksınız.

Bu sayede akademisyen, anayasal koruma müfettişi Nina'yı tanır. Harrison Ford ve Ryan Gosling'le birlikte son dönem “Blade Runner” devam filminde ve August Diehl'le birlikte İsrail-Alman yapımı “Plan A – Ne Yapardın?”da da aynı derecede ikna edici olan Hollandalı Sylvia Hoeks, seslendiriyor. memur soğuk ve anlaşılması zor bir şey. Çok geçmeden Ben ve Nina arasında işler kızışıyor.

Aynı zamanda Ben'in ergenlik çağındaki kızı Mazzy'ye (Netflix'in hit filmi “Stranger Things”den Sadie Sink, diğer adıyla Max) bakması gerekiyor. Genellikle Ben'in eski karısıyla San Diego, Kaliforniya'da yaşayan 16 yaşındaki içe dönük çocuk şu anda Kreuzberg'i ziyaret ediyor. Babası gibi o da, 2017'den bu yana Maxim Gorki Tiyatrosu'nun daimi üyesi olan ve Fatih Akın'ın uyarlamasında bir seri faili canlandıran Jonas Dassler'in canlandırdığı biraz daha yaşlı Martin'le tanıştığında, kısa sürede kendini yoğun bir aşkın içinde buluyor. “Altın Eldiven” romanının gerçek modeli kalıcı olarak rahatsız edildi.

Martin, Mazzy'yi, başlangıçta aktivist gibi görünen, kısa sürede gizemli Hilma'nın liderliğindeki bir tarikata dönüşen bir örgütle tanıştırır. Sahne, film ve televizyon yıldızı Sophie Rois, Hilma'nın neredeyse hiç gözünü kırpmaması ve bakışlarında her zaman tuhaf bir şekilde hareketsiz görünmesiyle, son derece kötü niyetli planlar peşinde olduğunu ifade ediyor.

“Berlin Kimse” Filmi: Tokyo, Los Angeles'ta nasıl Berlin oldu?

2009 yılında vizyona giren gizemli gençlik draması “Cracks”ın ardından ikinci uzun metrajlı filmini “Berlin Kimse”yle çeken yönetmen Jordan Scott, filmlerde başarılı olan film yapımcısı Ridley Scott'ın (“Alien”) kızıdır. birkaç on yıl). Kardeşleri Jake ve Luke gibi o da gösteri dünyasına ilk adımlarını ünlü babasının eserlerinden birinde attı: 1985 yılında fantastik macera filmi “Legend”in dublör ekibinde çalıştı. Babası da iki filminde yapımcı olarak görev yaptı.

Dramaturjik düzeyde, “Berlin Hiçkimse” oldukça geleneksel bir tür girişi, dönüşleri büyük ölçüde tahmin edilebilir ve karakter çizimi açısından inandırıcılıktan yoksun. Araya serpiştirilmiş gerilim unsurları ve karmaşık baba-kız ilişkisi başlangıçta heyecan vaat etse de, her şey giderek kendini abartılı bir patlamış mısır filmi olamayacak kadar ciddiye alan inişli çıkışlı bir ucuz hikayeye dönüşüyor.

Bu filmi, özellikle Alman bakış açısından ve özellikle Berlinli izleyici için çekici kılan şey, ilginç oyuncu kadrosunun yanı sıra, Los Angeles'ta yaşayan İngiliz kadının Berlin'e (dışarıdan) bakışı. Bir yandan, Alman başkenti ortam olarak oldukça keyfi görünüyor. İngiliz yazar Nicholas Hogg'un bizzat yönetmen tarafından uyarlanan ve 2015'te yayımlanan “Tokyo” adlı romanı, adından da anlaşılacağı gibi Berlin'de değil Tokyo'da geçiyor.

Öte yandan Jordan Scott, Amerikalı kameraman Julie Kirkwood'la birlikte Berlin'in karanlık yönlerini öne çıkaran şık görüntüler yaratmayı başarıyor. Buradaki şehir, ne başarısız epizodik film “Berlin, Seni Seviyorum” (2019) gibi ruhsuz bir turistik yerler koleksiyonu, ne de birçok bağımsız yapımdaki gibi yaratıcı insanlar için havalı bir masal diyarı. Ayrıca atmosferik çekimler normal bir “olay yeri” ortamından çok uzaktır. Sonuçta bu harika bir sinema anıyla sonuçlanmaz ancak oldukça karanlık bir şehir gezisine neden olur.

Berlin Kimse. 94 dakikalık uzun metrajlı film 1 Ağustos'tan itibaren sinemalarda