Hırsıza esnaftan meydan dayağı

Beykozlu

New member
Bayraklı’nın Gümüşpala mahallesinde elektrik süpürgesi çalan hırsızı dükkan sahibi dövdü.

Geçen pazar günü meydana gelen olayda kimliği bilinmeyen bir kişi, mağazanın önünde bir süre vakit geçirdikten daha sonra iş yeri önünde bulunan elektrikli küçük süpürge kutusunu alıp yere koydu.

Şüphe çekmemek için bir süre daha vakit geçiren hırsız, iş yerinde bulunan ve olayı kameralardan görüp şüphelenen iş yeri sahibi Mehmet Yıldırım’ın dikkatini çekti. Şüphelinin hırsızlık yaptığını fark eden mağaza sahibi, aşağı inerek hırsıza hakikat koşturdu.

Mağaza sahibine yakalanan hırsız, sokak ortasında dayak yedi.

Meydana gelen olay, iş yerinin güvenlik kamerası tarafınca kaydedildi.

Görüntülerde hırsızın mağaza önünde dolandığı, dükkan önünde bulunan elektrikli küçük süpürge kolisini alıp yere koyduğu ve sonrasındasında iş yeri sahibine yakalandığı ve dayak anları yer aldı.

“HIRSIZLIK YAPMASI ZORUMA GİTTİ”

Olayı anlatan iş yeri sahibi Mehmet Yıldırım, şüphelinin hırsızlık maksadıyla mağazasındaki malı çalmak istemesinin zoruna gittiğini ve bu yüzden kendisini dövdüğünü söylemiş oldu.

Yıldırım, “Piyasa kıymeti 750 lira civarında olan bir eser için bunları yapması benim zoruma gitti. Tahminen yaptığım bir esnafa yakışmayacak bir hareketti lakin ben de kendime hakim olamadım ve saldırdım. esasen hayli sıkıntı kaideler altında çalışıyoruz.” dedi.

İhtiyacı olduğunu söylese süpürgeyi vereceğini lisana getiren Yıldırım, “İhtiyaç sahibi ailelere esasen yardım ediyorum fakat bu türlü hırsızlık emeliyle gelmesi insanın zoruna gidiyor” dedi.