Hiç oturmadığı adreste İSKİ borcu çıktı, eşiyle boşanma kademesine geldiler

Beykozlu

New member
Sultangazi’de ikamet eden Murat Yüksel isimli vatandaşa, İstanbul Su ve Kanalizasyon Yönetimi (İSKİ), 2005 yılında hiç ikamet etmediği bir adresteki aboneliği niçiniyle borcunun olduğu öne sürerek tebligat gönderdi.

Gelen tebligatla Yüksel ailesi neye uğradığını şaşırırken, isim benzerliği olduğunu düşünen aile, mevzuyu takip etmedi. bir süre daha sonra Kastamonu’ya taşınan aileye bu kere 2 bin 386 TL’lik haciz borcu gelince soluğu İstanbul’da aldı.

EMEKLİ MAAŞINA EL KONULDU

İSKİ bakılırsavlilerinin verdiği yanıt aileyi boşanma basamağına getirdi
Sultangazi’deki İSKİ şubesine borca itiraz etmek için giden Yüksel Ailesi, nazaranvlilerden duruma ait, ‘Belki eşinizin dostu vardır o adreste’ üzere bir karşılık alınca neye uğradıklarını şaşırdı.

nazaranvlilerin verdiği karşılık, Yüksel çifti boşanma etabına getirdi. Borç niçiniyle Murat Yüksel’in emekli maaşına ise el koyuldu. Yüksel çifti yetkililerden bu probleme ait bir tahlil üretmesi için takviye bekliyor.

Yaşanan olayı anlatan Murat Yüksel, “Ben İstanbul Uğurmumcu Mahallesinde oturuyordum. 2017 yılında Kastamonu Çatalzeytin Yunuslar köyüne taşındım. 2020 yılında bana bir kağıt geldi. Yunusemre Mahallesi 1397/2 Sokaktaki daireye ben buraya ömrümde hiç görmediğim biçimde İSKİ benim üzerime 2005 yılında abonelik yapmış. 2006 yılında ise borcundan dolayı kapanmış” dedi.

“EŞİM BENDEN BOŞANMAK İSTİYOR”

Tüm banka hesaplarına haciz konduğu için isyan eden Yüksel, “Eşim beni boşamak istiyor niye diye sorduğumda ise ‘Sen vaktinde esnaflık yaparken bir yere imzamı attın ya da bir bayana konut mi açtın?’ üzere kelamlar söylemiş oldu. Ben de bunun üzerine Kastamonu’dan daha evvel ikamet ettiğim konuta geldim. İSKİ’ye gittiğimde ise senin ismine bu biçimde bir borç var öde ve kurtul dediler” diye konuştu.

“‘EŞİN, DOSTUNU GÖTÜRMÜŞTÜR’ DEDİLER”

Eşi Elvide Yüksel ise “Eşimin üzerine su aboneliği açılmış ben de kendisine kızdım ve ortamızda tartıştık. Kimlik ve ikamet istemeden nasıl abonelik yapmışlar bize yazık günah değil mi? Geçen gün İSKİ’ye gittiğimde bana tahminen eşin, ‘kadın dostunu götürmüştür’ dediler. Olsa bile memurun bu biçimde konuşmaması gerekir. Yuva yıkıyorlar resmen ya ben anlamadan dinlemeden yuvamı dağıtsaydım ne olacaktı” dedi.