Güngoren’de 5. kattan düşen bayanın eski eşi tutuklandı

Beykozlu

New member
Alınan bilgiye göre, Mareşal Çakmak Mahallesi’nde dün gece 55 yaşındaki Saadet P, 5. kattaki dairesinin penceresinden apartman boşluğuna düştü.

İhbar üzerine olay yerine gelen sıhhat grupları, ağır yaralanan Saadet P’yi birinci müdahalenin akabinde hastaneye kaldırdı. Saadet P’nin hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi.

Olay yerinde incelemelerde bulunan polis, bayan ile eski eşi Hüseyin P’nin gün uzunluğu arbede ettiklerini belirledi. Gruplar bunun üzerine Hüseyin P’yi gözaltına aldı.

Emniyetteki süreçlerinin akabinde Bakırköy Adalet Sarayı’na sevk edilen kuşkulu, savcılık tabiri daha sonrası tutuklanması istemiyle hakimliğe gönderildi.

Hüseyin P, Nöbetçi Bakırköy Sulh Ceza Hakimliğindeki sözünde, uzaklaştırma sonucu bulunmasına karşın Saadet P. ile görüşmeye devam ettiklerini söylemiş oldu.

Saadet P’nin bir görüntüsü niçiniyle hengame ettiklerini anlatan Hüseyin P, “Aramızda evvel kelamlı, daha sonra fizikî hengame oldu. Ben bıçağı elime aldım, o bana saldırıyordu. daha sonra birbirimizi banyoya ittik ve duş kabininin plastiği kırıldı. Hem onu hem beni yaraladı. daha sonra küçük oğlum zile bastı. Ben, ‘Şu anda açamayız.’ dedim. Ortalığın kırık dökük halini görmesini istemedim. Bu konuşmadan daha sonra gerimi döndüğümde eşim koltukta yoktu.” sözlerini kullandı.

daha sonrasında insanların sesini duyduğunu ve o an eşinin aşağıya atladığını anladığını sav eden kuşkulu, oğlunun kendisine ‘hanımı niye attın?’ söylemiş olduğini, kendisinin de bu biçimde bir şey olmadığını dediğini belirtti.

Hakimlik, şüphelinin, “boşandığı eşini taammüden öldürmeye teşebbüs etme” hatasından tutuklanmasına karar verdi.