Eyüpsultan’da 11 yaşındaki çocuğun mevtinde ihmal argümanı

Beykozlu

New member
İstanbul Eyüpsultan’da inşaat alanındaki demirlere düşerek ölen küçük çocuğun ailesi ihmal tezinde bulundu.

11 yaşındaki Eşref Güneş dün akşam saatlerinde arkadaşları ile Eyüpsultan Merkez Mahallesi’nde bulunan Gümüşsuyu İlkokulu’na top oynamak için gitti.

Dönüş yolundaysa, konutuna uzaklığını kısaltmak için inşaat alanının ortasından geçmek istedi. İnşaat alanındayken, ayağı kayan 11 yaşındaki çocuk, inşaatın temelindeki demirlerin üstüne düşerek ömrünü kaybetti. Eşref Güneş’in cenazesi yakınları tarafınca İsimli Tıp Kurumu’ndan teslim alındı.

“DÜN YAŞAYAN ÇOCUĞUMUZ İHMALKARLIK YÜZÜNDEN BUGÜN YOK”

Amca Mehmet Güneş, “Okulda top oynamaya gitmiş. Dönerken inşaatın açıkta olması niçiniyle kestirme diye oradan gidiyor. İnşaata girince, ayağı kaymış. Temel de yeni atılmış, temelin demirleri dışarıda, niyet demirler boğazına saplanmış. İnsan hayatına ehemmiyet verilse o inşaatın etrafı kapatılırdı. Bunu ne denetleyen belediye var ne zabıta var. Dün yaşayan çocuğumuz birilerinin ihmalkarlığı yüzünden bugün yok” dedi.

“OKULA GİDERKEN KULLANDIKLARI BİR YOLMUŞ”

Dayısı Reşat Güneş, “İnşaattan düştü diye haber geldi. Biz de arkadaşlarıyla oynarken olağan alanda düşmüş sandık. Okulun önüne giderken kullandıkları bir yolmuş. Yalnızca o değil bütün çocuklar o yolu kullanıyormuş” diye konuştu.

Olay yerinde konuşan Cesim Turan “Ben konutta oturuyordum. İnşaattan sesler geldi. Hanım ‘Çocuk inşaata düştü, git kurtar çocuğu’ dedi. Ben de gittim bir baktım ki çocuk demirlere saplanmış. Aşağıya gerçek sarkmış, ölmüş. İtfaiye ve ambulans geldi, çocuğu demirlerden güç çıkardılar” dedi.