Başıboş köpeklerin saldırdığı yaşlı bayan mevtten döndü

Beykozlu

New member
Ankara’da 72 yaşındaki bayan, sokakta başıboş köpeklerin saldırısına uğradı.

Olay, Ankara’nın Çubuk ilçesine bağlı İkipınar Köyü’nde meydana geldi.

Köydeki hobi meskeninde su şebekesi bulunmayan Aysel Saylem (72) ile Ali Saylem (72) çifti, konutlarının bahçelerindeki ağaçları sulamak için köyde bulunan çeşmeye gitti.

Aysel Saylem, ellerindeki pet şişelere su doldurduğu esnada boş yerdeki 13 başıboş köpeğin saldırısına uğradı. Can havliyle çığlıklar atmaya başlayan hanımın yardımına otomobilde bulunan eşi Ali Saylem ve civardaki öbür vatandaşlar koştu.

Köpeklerden kurtarılan bahtsız bayan, Pursaklar Devlet Hastanesi Acil Servisine gdolayıldü. Her iki bacağında da köpek ısırığına bağlı derin yara izlerine oluşan Saylem tedavi altına alındı.

Ölümle burun buruna gelen Saylem; hareket etmekte, yürümekte ve günlük işlerini yapmakta çok zorlandığını söylemiş oldu. İlçe belediyesinin hususla gereğince ilgilenmediğini belirten Saylem, yetkililerden meselelerinin tahlili kavuşturulmasını istedi.

“ÜZERİME HAMLE EDİP BENİ YIKTILAR”

Yaşadığı endişe dolu anları anlatan Aysel Saylem, “Çeşmeden su almaya gitmiştik. Baktım ki büyük bir köpek bana hırlamaya başladı. Heyecandan gerisinden gelen köpekleri görmedim. Köpeklerin hepsi birden üzerime atak edip beni yıktılar. Eşim, ’12-13 köpek vardı’ dedi. Beni kurtardılar lakin bedenimde baya hasar oluştu. Hastaneye gittik. Orada kuduz aşısı ve pansuman yaptılar” dedi.

Köpeklerden şikayetçi olduklarını belirten Saylem, “Eğer yalnız olsaydık beni de eşimi de parçalarlardı. Her iki bacağımdan da ısırdılar ve sağ bacağımda hayli yara var. Yürüyemiyorum. Bacağımın üstünü koparmışlar, orada kalıcı iz kalabilirmiş” tabirlerine yer verdi.

“PARAMPARÇA YAPACAKLARDI”

Eşinin mevtten döndüğünü söyleyen Ali Saylem ise, “Ağaçları sulamak için akarsuya su doldurmaya gitmiştik. Eşim suyu doldururken ben arabayı yola çekiyordum. O anda tek bir köpek vardı. O köpek hırlamaya başlayınca ağacın tabanındaki köpeklerle birlikte 12-13 köpek birden eşimin üzerine atak ettiler. Ben kendimi otomobilden güç attım. Oradaki beşerler da geldi. Onların sayesinde eşimi kurtardık. Yoksa paramparça yapacaklardı” dedi.