9 vilayette eğitime kar mahzuru

Beykozlu

New member
Ağır kar yağışı ve olumsuz hava kaideleri niçiniyle 9 ilin tamamında yahut kimi ilçelerinde 3 Mart Perşembe günü eğitime orta verildi, Sinop’ta da taşımalı eğitim yapılan okullar tatil edildi.

SAMSUN

Samsun’un kimi ilçelerinde tesirli olan kar yağışı niçiniyle eğitime bir gün orta verildiği bildirildi.

Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü internet sitesinde yer alan açıklamaya bakılırsa, meteorolojik kaidelere dayalı olarak yapılan kıymetlendirme kararında Havza, Ladik ve Vezirköprü ilçelerinde eğitime bir gün orta verilmesi kararlaştırıldı.

KASTAMONU

Kastamonu Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, Kastamonu’da ağır kar yağışı niçiniyle eğitime bugün orta verildiğini deklare etti.

Kastamonu Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, yaptığı açıklamada ağır kar yağışı ve olumsuz hava şartları niçiniyle Kastamonu merkez ve merkeze bağlı köylerde eğitime bugün orta verildiğini belirtti.

DENİZLİ

Denizli’de kar yağışı niçiniyle tüm okullarda eğitime bir gün orta verildiği bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava kurallarının insan sıhhati ve trafik güvenliği açısından risk oluşturduğu açıklandı.

Bu yüzden kent genelinde tüm düzeydeki okullarda yüz yüze eğitime 3 Mart perşembe günü orta verildiği kaydedildi.

Açıklamada, engelli ve gebe kamu işçisinin yarın idari müsaadeli sayılacağı söz edildi.

ISPARTA

Isparta’da kar yağışı niçiniyle eğitime bir gün orta verildi.

Isparta Valiliğinden yapılan açıklamada, kentte dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışının sabaha kadar tesirini sürdüreceği bildirildi.

Hava sıcaklığının da gece saatlerinde eksi derecelere düşeceğinin açıklandıği açıklamada, “İl genelinde 3 Mart Perşembe günü Ulusal Eğitim Bakanlığı’na bağlı tüm kademe okullar, özel anaokulları, özel eğitim, rehabilitasyon merkezleri, türlü kurslar, motorlu şoför kursları, uygulama eğitim merkezleri, okullarda devam eden destekleme ve yetiştirme kursları faaliyetlerine bir gün müddetle orta verilmiştir.” denildi.

Ayrıyeten kamu kurum kuruluşlarında çalışan engelli ve gebe çalışanın, idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

AFYONKARAHİSAR

Afyonkarahisar’da kar yağışı niçiniyle yüz yüze eğitime bir gün orta verildiği bildirildi.

Vali Gökmen Çiçek, Twitter hesabından paylaştığı bildiride, şu tabirleri kullandı:

“Afyonkarahisar’da devam eden ağır kar yağışı ve sabaha hakikat oluşacak buzlanma niçiniyle, tüm vilayet genelinde okullar bir gün mühletle tatil edilmiştir. Tüm öğrencilerin, bir günlük kar tatilini kitap okuyarak geçirmesini istiyoruz.”

BURDUR

Burdur’da tesirli olan kar yağışı niçiniyle yüz yüze eğitime bir gün orta verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Vilayet Hıfzıssıhha Heyeti’nin Vali Ali Arslantaş başkanlığında olağanüstü toplandığı açıklandı.

Kent genelinde ağır kar yağışı görülmesi niçiniyle buzlanma, don olayı, ulaşımda aksamlar üzere oluşması olası risklerden dolayı bugün Ulusal Eğitim Müdürlüğüne bağlı resmi ve özel anaokullarında, özel eğitim okullarında, ilkokullar, ortaokullar ve liselerde yüz yüze eğitime bir gün mühletle orta verilmesine karar verildiği bildirildi.

Rehabilitasyon merkezlerinin, yaygın eğitim kurslarının ve tüm özel kursların da yüz yüze eğitimlerine bir gün orta verildiği aktarılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Aile ve Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürlüğüne bağlı kreş ve gündüz bakım meskenlerinde hizmete bir gün orta verilmesine, Burdur merkez ve ilçelerinde fiziki pürüzü olan tüm engelliler, bakmakla yükümlü olduğu engelli yakını olan, gebe ve 15 altı çocuğu olan kamu çalışanlarının da bir gün idari müsaadeli sayılmasına oy birliğiyle karar verilmiştir.”

KONYA

Konya’nın 9 ilçesinde kar yağışı niçiniyle yüz yüze eğitime bir gün orta verildiği bildirildi.

İlçe Hıfzıssıhha Heyetlerince alınan karara nazaran, Beyşehir, Yunak, Doğanhisar, Tuzlukçu, Akşehir, Kadınhanı, Hüyük, Seydişehir ve Bozkır ilçelerinde ağır kar yağışı niçiniyle tüm birinci ve orta dereceli okullar ile liselerde bugün uzaktan eğitim yapılacak.

Uzaktan eğitim sonucu alınan ilçelerde, engelli ve gebe kamu bakılırsavlileri idari müsaadeli sayılacak.

MUĞLA

Muğla’nın Kavaklıdere ilçesinde, kar yağışı ve elverişsiz hava kaideleri niçiniyle eğitime bir gün orta verildiği bildirildi.

Kavaklıdere Kaymakamlığından yapılan açıklamada, ilçede ağır kar yağışı ve elverişsiz hava koşullarının tesirini sürdürdüğü açıklandı.

Açıklamada, İlçe Hıfzıssıhha Konseyi sonucunca ağır kar ve buzlanma tehlikesine karşı 3 Mart Perşembe ilçe genelinde temel eğitim, ortaöğretim ve yaygın eğitim kurumlarında eğitim ve öğretime orta verildiği, kamu kurumlarında çalışan engelli ve gebe işçinin de idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

SİNOP

Sinop’ta ağır kar yağışı beklentisi niçiniyle tüm ilçelerde taşımalı eğitim yapılan okullar tatil edildi.

Valilikten yapılan açıklamada, meteorolojik bilgilere bakılırsa kentte bugün kar yağışının tesirli olmasının beklendiği kaydedildi.

Yağış beklentisi niçiniyle tüm ilçelerde taşımalı eğitime 3 Mart perşembe günü orta verileceği vurgulanan açıklamada, vatandaşlardan buzlanma, don ve ulaşımda aksamalar üzere olumsuz durumlara karşı dikkati olmaları istendi.