14 aydır karantinada: 78 Covid-19 testi de olumlu çıktı

Beykozlu

New member
İstanbul’un Sarıyer ilçesinde yaşayan lösemi hastası Muzaffer Kayasan (56), 2020 yılının kasım ayında yeni tip corona virüse (Covid-19) yakalandı.

Hastanede tedavi nazarann Kayasan, taburcu bulunmasına karşın testi bir türlü negatife dönmedi.

14 ay boyunca 78 test yaptıran 56 yaşındaki adam, her seferinden “corona pozitif” kararı ile karşılaştı.

Karantinasını sonlandıramayan, torunlarını nazaranmeyen, konutta tek başına yaşamak zorunda kalan Kayasan, yetkililerden yardım istedi.

”14 AYDIR KARANTİNAYIM”

Muzaffer Kayasan, yaşadıklarını şu biçimde anlattı:

“Üç yıl evvel başarılı bir kemik iliği transferi oldum. Lakin çabucak sonrasında Covid-19’a yakalandım. 2020 tarihi itibariyle de Covid-19’la yaşıyorum. Bu 14 aylık müddet içerisinde 76’ya yakın test oldum. 77-78’i buldu. Bunların hepsi aralıksız olarak müspet çıktı. Bilim adamlarımıza, hekimlerimize sorduğumuz vakit lösemi olduğum için bağışıklık sistemimin düşük olduğunu söyleyip ona nazaran verdikleri ilaçlarla 14 aydır beni yaşatıyorlar.

”BEN KİMSEYE BİR ŞEY BULAŞTIRMIYORUM ANCAK DIŞARIDAN KEDİ GEÇSE BANA BİR ŞEY BULAŞTIRABİLİYOR”

Hastanedekiler için de sıkıntı bir müddetç, bizim için de. 14 aydır karantinadayım. Şu ana kadar eşim kaldı yanımda bir 10 gün ancak negatif çıktı. İki sefer test oldu hastanede negatif çıktı. Oğlum kaldı yanımda, o da negatif çıktı. Sanki taşıyıcı pozisyonuna mı düştüm dedim ancak konutta de kimseye bulaşmadı. Ben kimseye bir şey bulaştırmıyorum lakin problem bende. Dışarıdan kedi geçse bana bir şey bulaştırabiliyor. Bilim erkeklerinın dediği şu; Covid-19 kalıntıları hala bedeninizde. Semptomları yok lakin Covid-19 olarak görünüyorsunuz.”

”COVİD-19 TOPLUMSAL HAYATIMI BİTİRDİ”

Corona virüsle birlikte yaşadığını söyleyen Muzaffer Kayasan, ”Benim tek problemim sevdiklerime dokunamamak. Torunum var örneğin. Geliyor, camın gerisinden görüşüyoruz. kimi vakit internetten görüşüyoruz, manzaralı olarak. Toplumsal hayatım, aile hayatım diye hiç bir şey kalmadı. Covid-19 ömür üslubumu bitirdi. Toplumsal hayat usulüm yok artık” dedi.

”BAŞKALARINI ÖLDÜRMEYE HAKKINIZ YOK”

Corona virüs aşısı olmayan vatandaşlara seslenen Kayasan, şunları söylemiş oldu:

”Aşı olmayanlar sizin etrafınızda çoluk çocuk var siz otobüse biniyorsunuz, okula gidiyorsunuz. Beşerler buralarda geziyor. Diğerlerini öldürmeye hakkınız yok. Bu vicdansızlık.

Fırsatım olsa ben gidip bugün aşı olacağım. esasen gönüllüyüm. Ben diğer bir aşı da olmayacağım, TURKOVAC aşısı olacağım.Ama sistem beni kabul etmiyor. Aşı ol, hayatta kal. Yaşamak isteyen aşı olsun.”