UYGUN Parti Genel Lideri Meral Akşener, Mersin’de konuştu

Beykozlu

New member
Mersin Vilayet Başkanlığını ziyaretinde partililere seslenen Akşener, siyasetçilerin, ülkeyi daha güzel yönetme amacıyla yola çıktıklarını belirtti.

“İYİ Parti, evvela seçmenini velinimeti görür. ÂLÂ Parti’nin tüm mensupları, bu milleti başının üstünde taşır, bu milletin tercihlerine bayanıyla, erkeğiyle hürmet duyar.” diyen Akşener, konuşmasının akabinde partiye katılan bireylere rozet, evlilik hazırlığı yapan bir ikili de nişan yüzüklerini taktı.

Akşener, ondan sonrasında Mersin’i Kalkındırma ve Dayanışma Derneğince düzenlenen “Ben bayanım Umudun Adıyım” programına katılmak için Yenişehir Atatürk Kültür Merkezine geçti.

Bu sırada kucağında çocukla Akşener’in yanına gelen Mehmet Açıkgöz, “Büyükşehir Belediyesinden 4 bin insan çıkarıldı haberiniz var değil mi? İttifak yaptığınız beşerler buna sebep oldu” tabirlerini kullandı.

Akşener’in, “Mersin’de ittifak yapmadık” formunda karşılık verdiği Açıkgöz, müdafaalar ve partililer tarafınca uzaklaştırıldı.

Açıkgöz, gazetecilere, 7 yıl 4 ay çalıştığı Büyükşehir Belediyesinden haksız biçimde işten çıkarıldığını argüman ederek, şunları kaydetti:

“Haksız biçimde işimden edildim. Ben bunu çarşıda Meral Başkan’a söylemiş olduğimde gereğini yapacağı konusunda yemin etti. Ben de artık ‘Söz vermiştiniz ne oldu?’ diye sormaya geldim. Müdafaalar aldı itekledi beni.”