Turkish Cargo, zelzele bölgesine yardımları fiyatsız taşıyacak

bencede

New member
Meydana gelen zelzelenin akabinde Türk Hava Yolları, arama-kurtarma gruplarımızla yardımlar zelzele bölgelerine ulaştırılmak için fazlaca sayıda özel uçuş düzenledi. Havayolu şirketi özel uçuşlarla bir yandan sarsıntı bölgesine arama kurtarma gruplarının gönderirken, bir yandan da yardım materyallerin bölgeye ulaştırılması için çalışmaları sürdürüyor. Bu kapsamda yardımlar materyallerini İstanbul, İzmir Sabiha Gökçen ve Esenboğa havalimanlarından planlanan 4 kargo uçuşuyla fiyatsız taşıyor. Bu ortada yurt haricinden gelen yardım gereçlerinin ise sarsıntı bölgesine büyükelçilikten gelecek onayla taşınacağı öğrenildi.

“YARALARI SARMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Konuyla ilgili olarak toplumsal medya hesabından bir açıklama THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, “İstanbul ve Ankara havalimanlarında, devletimizin tüm üniteleri ile iş birliği içerisinde yaraları sarmak için uğraşla çalışıyoruz. Uçaklarımızla yardım materyali ve arama-kurtarma takımlarını sarsıntı bölgelerine ulaştırmak için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Yardım gruplarının bölgeye en süratli biçimde transferi ve sevdikleriyle buluşmak isteyen vatandaşlarımız için ek seferlerimizi hazırlıyoruz dedi.