Pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğrayan hanımın bacağı kesildi

Beykozlu

New member
Yücel Cet, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ndeki meskeninde 18 Eylül akşamı binanın önüne çıkarak yürüyüş yaptığı sırada gerisinden gelen sahipsiz bir köpekle birlikte “yasaklı ırk” olarak tabir edilen “pitbull” cinsi köpeğin saldırısına uğradı.

Çevredeki vatandaşlar tarafınca ağır yaralı kurtarılan Cet, ambulansla kaldırıldığı hastanede tedavi sürecinde doku nakli başta olmak üzere 15 defa ameliyat edildi.

Ameliyatlara karşın eski sıhhatine kavuşamayan Ata’nın yapılan operasyonla bacağı kesildi.

Pitbull köpeğin atağında bir bacağını kaybeden Yücel Ata’nın meskende tedavisine devam ediliyor.

Yaşadıklarını anlatan Cet, “Herkese bağırdım, herkes başıma toplandı. Köpek her tarafımı ısırdı, iki ayağımı, iki kollarımı. O sırada kendimi kaybettim. Ambulans geldi, beni hastaneye götürdü.” dedi.

“KÖPEK HER YERİMİ PARÇALADI”

Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gdolayıldüğünü aktaran Cet, “Köpek her yerimi parçaladı. Koptu bacağım. Bacağımı kestiler. 2 ay tedavi gördüm. Artık hâlâ meskende yatıyorum. Çok sıkıntı durumdayım, kendimi toparlayamıyorum, o gün bugündür yatıyorum.” diye konuştu.

Ata, kendisine saldıran köpeğin sahiplerinin yakalanmasını ve cezalarını çekmelerini istedi.

“ANNEMİ KURTARMAK İÇİN BACAĞININ KESİLMESİNİ MECBUR KABUL ETTİK”

Oğlu Abdullah Cet ise pitbull cinsi köpeğin birinci olarak sokaktaki birkaç bireye saldırdığını, onların kaçabildiğini, çabucak sonrasında annesine saldırdığını söylemiş oldu.

Köpeğin tasmasız ve ağızlıksız sokakta gezdirildiğini tabir eden Cet, köpeğin annesine saldırdığını ve ziyan verdiğini kaydetti. Bacağının kesilmemesi için doku nakli yapıldığını lakin olumlu sonuç alınamadığını anlatan Cet, şunları kaydetti:

“Doktorlar annemi bir daha ameliyata aldı. O sırada bizimle konuştular. Hekimler, ‘Annenin ayağını üç, dört sefer temizleriz, dokuyu alırız lakin anneni 6 ay ortasında kaybetme ihtimalimiz var. Hastalığı bütün bedenini sarıyor. Biz bacağı dizden alacağız (keseceğiz). bu biçimde bir karar verin. Ayağını alırsak yüzde 50, almazsak yüzde 100 hayatını kaybeder.’ dediler. Kardeşlerimi aradım, artık mecbur kaldık, annemi kurtarmak için. Bacağı kesildi. Biz daha bunun helalliğini alacağız. Helallik almadık. Annemin haberi yok. Biz buna güç karar verdik, ne yapacağımızı şaşırdık. Birinci başta biz karar veremedik, mecbur kaldık, artık annemi kurtarmak için ayağını aldırmaya… Annemin bundan birkaç gün daha sonra haberi oldu. Alıştıra alıştıra söylemiş olduk.”

TEDAVİSİ DEVAM EDİYOR

Hastanede enfeksiyon kapmaması için konutta tedaviye devam ettiklerini söyleyen Cet, annesinin 3 kez kolundan, 12 kez de kurtarmak için bacağından ameliyat olduğunu, 13. ameliyatta bacağının kesildiğini belirtti.

Köpeğin sahiplerinin özgür bırakılmasına reaksiyon gösteren Cet, sürecin yasal yollardan takipçisi olacaklarını vurguladı.

Öte yandan “pitbull” cinsi köpeği gezdirdikleri tespit edilen Hakan Ç, Hüseyin Ç. ve Cafer P. isimli denetim kaidesiyle özgür bırakılmıştı.