Kılıçdaroğlu: Artırımlar geri çekilmezse elektrik faturamı ödemeyeceğim

Beykozlu

New member
CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, elektrik faturalarının üstündeki yüzde 18’lik KDV’nin yüzde 1’e indirilmesini isteyerek, “Erdoğan 31 Aralık’ta imzaladığı artırımları geri çekinceye kadar ben, bugünden itibaren gelecek hiç bir elektrik faturamı ödemeyeceğim” dedi.

Kılıçdaroğlu, Twitter hesabındaki paylaşımında elektrik artırımlarını eleştirdi.

Elektrik faturaları konusunda yapılması gerekenlere ve tahlillere ait paylaştığı görüntüde Kemal Kılıçdaroğlu, epeyce sıkıntı vakit içinderdan geçildiğini söylemiş oldu.

“FATURALARDA KDV YAZA KADAR YÜZDE 1’E İNDİRİLSİN”

Aylardır bugünlerin kapıda olduğunu, “Kara Kış Fonu” davetinde bulunduğunu ve adım adım ne yapılması gerektiğini anlattığını belirten Kılıçdaroğlu, iktidarın kendisini dinlemediğini söz etti.

Alınması gereken acil tedbirleri ve tahlilleri anlatan Kılıçdaroğlu, “Fon için artık fazlaca geç. Artık süratlice kan kaybını durduracak tedbirler alınmalı. Elektrik faturalarının üzerinde iki çeşit vergi var. Yüzde 5 elektrik ve hava gazı tüketim vergisi, yüzde 18 KDV. Yaza kadar KDV yüzde 1 olarak uygulanırsa vatandaşın her 350 liralık faturasında yaklaşık 50 liralık bir avantajı olacak” diye konuştu.

“31 ARALIK’TA YAPILAN ARTIRIM GERİ ÇEKİLSİN”

KDV’nin yüzde 1’e indirilmesini isteyen Kılıçdaroğlu, “31 Aralık gecesi şahsen imzaladığın elektrik artırımını da geri al. Faturalar 31 Aralık öncesine dönsün. Bu artırımı sen yaptın geri almasını da bileceksin. Bu zulümden vazgeç. Bırak beşerler rahat bir nefes alsın.” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, belediyelere de şöyleki seslendi:

“Milletimizle hemhal olmak için başlatmış olduğunız askıda fatura hareketinizi bu sefer minimum fiyat altında geliri olan ailelerin faturalarına odaklanmak için başlatın. Halkın belediyeleri olarak bu ailelerin yanında olalım. şayet olmazsak bu kış açlık vefatlarıyla bile karşılaşabiliriz. Bunu önlemek için sonuna kadar gayret edeceğiz. Erdoğan 31 Aralık’ta imzaladığı artırımları geri çekinceye kadar ben, bugünden itibaren gelecek hiç bir elektrik faturamı ödemeyeceğim.”