500 bin Euro’luk ‘yeşil’ yatırım

bencede

New member
İstikbal, “2022-23 hasat devrinde, sürdürülebilirlik konseptimiz kapsamında, güneş gücü ile üretim yapmaya başlamayı planladık ve yatırımımızı gerçekleştirdik. 500 bin ’luk bir yatırım ile Türkiye’nin birinci ve tek ‘Yeşil Zeytinyağı Üretim Tesisi’ olacağız. Bu kapsamda, 2023’ün sonuna kadar ‘Yeşil Üretim Tesisimiz’ hayata geçtiğinde gerek etrafa gerekse güç ve iktisada katma kıymet sağlayan bir şirket olacağız” dedi. Asiltane Limited Özel Hasat zeytinyağının bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdiklerini de belirten İstikbal, “Ürünümüz en kısa 128, en uzun 164 dakika aralığında hasat edilerek üretilip şişelendi. Sonlu sayıda üretimini yaptığımız eser, yüksek polifenol ölçüsü ile fazlaca düşük asit oranı yardımıyla adeta bir antioksidan deposu” bilgisini verdi. İstikbal kelamlarını şu biçimde sürdürdü: “2022 yılında 8 ülkeden 40 farklı memleketler arası kalite ödülümüze ek olarak; bu yıl 15-19 Ekim’de düzenlenen Memleketler arası SIAL PARIS Besin Fuarı’nda; Asiltane Limited Özel Hasat Zeytinyağımız SIAL PARIS heyeti tarafınca, yılın ‘İnovatif Ürünü’ seçildi.”